Nowy numer 43/2020 Archiwum

IPN świętuje

Od 15 lat działa krakowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Swoje osiągnięcia zaprezentuje na Rynku Głównym.

Od 9 do 11 listopada od godz. 10 do 18 (11 listopada do godz. 15) w namiocie ustawionym obok kościoła św. Wojciecha będzie można zagrać w wielkoformatową grę planszową "Dywizjon 303", porozmawiać z historykami, prokuratorami pionu śledczego oraz lustracyjnego, archiwistami.

W poniedziałek 9 listopada w synagodze Tempel (ul. Miodowa 24) odbędzie się dyskusja "Zapomniane miejsce kaźni" o wydanym przez IPN przewodniku historycznym Ryszarda Kotarby "Niemiecki obóz koncentracyjny w Płaszowie 1942-1945".

We wtorek 10 listopada o godz. 11 w sali obrad Rady Miasta Krakowa prezes IPN dr Łukasz Kamiński wręczy dawnym działaczom opozycji niepodległościowej krzyże "Wolności i Solidarności".

- Chcemy zaprezentować niemały dorobek naszego oddziału - powiedział dr Marek Lasota, dyrektor oddziału krakowskiego IPN. - Oddział wydał do tej pory 160 publikacji - poinformowała Dorota Korohoda, rzeczniczka prasowa krakowskiego IPN.

Niektóre z publikacji są owocem badań nad dziejami Kościoła w czasach PRL. Wydawana jest m.in. seria "Kościół w okowach".

Pracownicy oddziałowego Biura Edukacji Publicznej przygotowali 60 wystaw, które były następnie prezentowane w rozmaitych miejscach. Opracowali również liczne prezentacje adresowane do młodzieży.

Częściami oddziału są również Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Biuro Lustracyjne oraz archiwum.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama