Dobry klimat dla wielodzietnych

Uhonorowano partnerów wspierających krakowskie rodziny wielodzietne. 15 grudnia w trakcie gali w magistracie krakowskim wręczono statuetki dla najlepszych instytucji i firm uczestniczących w programie Krakowska Karta Rodzinna 3+.

Karta jest systemem zniżek, ulg, preferencji i uprawnień, przeznaczonych dla mieszkających w Krakowie rodzin wielodzietnych, posiadających co najmniej trójkę dzieci. System został stworzony przez Gminę Kraków we współpracy ze 140 partnerami. Funkcjonuje od 2012 r.

- Wpierw była przeznaczona dla rodzin posiadających ponad czwórkę dzieci, od ubiegłego roku wystarczy już trójka. W Krakowie mieszka 6200 rodzin wielodzietnych. 5600 z nich korzysta z Krakowskiej Karty Rodzinnej. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie 140 instytucji i firm które wsparły Kartę, udzielając jej uczestnikom rozmaitych zniżek i ulg w 200 miejscach. Bardzo im wszystkim dziękuję - powiedział  prezydent Jacek Majchrowski.

- Kraków stawia na rodziny wielodzietne. Panuje tu dla nich dobry klimat. Wprowadzając Krakowską Kartę Rodzinną, chcieliśmy wzmocnić je finansowo i doprowadzić do ich jak najszerszego udziału w życiu miasta: edukacyjnym, kulturalnym, sportowym, gastronomicznym. Korzyści są wielorakie, od bezpłatnej komunikacji miejskiej dla dzieci i młodzieży, poprzez możliwość odpracowania zadłużenia z tytułu korzystania z mieszkań komunalnych, zwolnienie z czesnego w samorządowych żłobkach, po 50% niższe opłaty za pobyt dzieci w samorządowych przedszkolach. Najbardziej popularną kategorią zniżek wśród beneficjentów programu jest „Gastronomia i sklepy”. Rodziny chętnie korzystają także z ofert instytucji kultury - powiedziała Marzena Paszkot, pełnomocnik prezydenta miasta ds. rodziny.

Statuetkami z brązu uhonorowano 6 instytucji i firm, najlepiej ocenionych  jako partnerzy KKR 3+. Odebrali je przedstawiciele: Muzeum Narodowego, Leroy Merlin, R7 Serwis, Scanmed Multimedis, Callan Szkoły Języka Angielskiego i Parku Wodnego w Krakowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..