W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach powstaje Droga Krzyżowa. Na razie na ścianach bazyliki zawisło siedem stacji. Autorem płaskorzeźb jest Andrzej Zaradkiewicz.
- Nad stacjami pojawią się jeszcze drewniane krzyżyki, ale już teraz bazylika nabiera piękna. Odbiór tych stacji jest bardzo dobry - mówi ks. dr Franciszek Ślusarczyk, rektor łagiewnickiego sanktuarium. Ma on nadzieję, że całość Drogi Krzyżowej będzie gotowa w Wielkim Poście, przed Światowymi Dniami Młodzieży.
Jak mówi ks. Ślusarczyk, powstająca w świątyni Droga Krzyżowa jest "wymownym znakiem wdzięczności wobec Miłosiernego Boga, który w tajemnicy krzyża objawił nam swoją miłość bezgraniczną”. Kapłan przypomina też słowa św. Jana Pawła II, który podczas konsekracji bazyliki powiedział, że „Krzyż stanowi jakby dotknięcie odwieczną miłością najboleśniejszych ran ziemskiej egzystencji człowieka”.
- Tę prawdę o Bożej miłości do każdego z nas będą nam przypominać kolejne stacje Drogi Krzyżowej - mówi ks. Franciszek Ślusarczyk.
Podkreśla, że poprzez ofiarowanie swojego cierpienia, modlitwy czy daru pieniężnego na budowę Drogi Krzyżowej, każdy u stóp krzyża Chrystusa może stać się Weroniką i Szymonem.
Informacje o tym, jak wesprzeć budowę Drogi Krzyżowej można znaleźć na stronie sanktuarium - milosierdzie.pl. Równocześnie cały czas trwa zbiórka pieniędzy na budowę organów do bazyliki Miłosierdzia Bożego.
- Każdą formę wsparcia przyjmujemy z wdzięcznością i szacunkiem dla waszej ofiarności. Dzięki waszej pomocy – także finansowej – dom Jezusa Miłosiernego wygląda coraz piękniej – dziękuje dotychczasowym darczyńcom ks. Franciszek Ślusarczyk.
W intencji ofiarodawców w każdy piątek odprawiana jest w bazylice Msza św., a kapłani polecają ich Bogu każdego dnia, wypraszając potrzebne łaski zwłaszcza w Godzinie Miłosierdzia.