Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Tysiące osób w zimnych mieszkaniach

W Krakowie trwa usuwanie awarii sieci ciepłowniczej.

Nadal nie wiadomo co jest przyczyną awarii, wskutek której ciepło z miejskiej sieci nie dociera do mieszkań przy 57 ulicach w rejonie Azorów, Widoku, Łobzowa i w Bronowic. Taka ocena będzie bowiem możliwa dopiero po wypompowaniu gorącej wody z rurociągu.

Do awarii doszło na skrzyżowaniu ulic Radzikowskiego, Stachiewicza i Wybickiego.

Przerwa w dostawie ciepła, która dotyczy od 14 do 17 tysięcy krakowian, może potrwać do późnego wieczora. Tymczasem termometry w Krakowie pokazują 12 stopni mrozu.

Wciąż obowiązuje także ostrzeżenie Centrum Zarządzania Kryzysowego dotyczące silnych mrozów w Małopolsce. W ogłoszonym w sobotę komunikacie, który ma obowiązywać do poniedziałkowego poranka, IMGW-PIB ostrzega, że temperatura w nocy (zwłaszcza w północnej części województwa) może spać nawet do -16 stopni, a w dolinach i kotlinach - do -22 stopni.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma