Nowy numer 49/2019 Archiwum

Szóstoklasiści już po sprawdzianie

Kartka z pamiętnika i ogłoszenie - to formy pisemne, z którymi musieli sobie poradzić. Za nimi pierwszy ważny egzamin.

W Małopolsce przystąpiło do niego około 32 tys. uczniów. Sprawdzian, który rozpoczął się o godz. 9, składał się z dwóch części: - języka polskiego i matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Najczęściej wybierany był język angielski.

Na egzaminie z języka polskiego uczniowie czytali tekst o Krzysztofie Kolumbie, kakao i czekoladzie. Potem odpowiadali na kilka pytań. Rozwiązywali także zadania dotyczące wiersza. Na zakończenie tej części pisali kartkę z pamiętnika oraz ogłoszenie.

Część pierwszą uczniowie pisali 80 minut, po przerwie przystąpili do pisania egzaminu z języka, który trwał 45 minut.

- Chyba mi dobrze poszło, rozwiązywaliśmy testy próbne na zajęciach. Wiedzieliśmy, jak napisać pamiętnik czy ogłoszenie, więc nie było zaskoczenia - mówił Wojtek, szóstoklasista jednej z podhalańskich szkół.

Wyniki uczniowie, rodzicie i nauczyciele poznają 27 maja. Tegoroczni szóstoklasiści to ostatni rocznik uczniów przystępujących do egzaminu w takiej formie. Zastąpi go badanie kompetencji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama