Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Gołębie pokoju na Polu Miłosierdzia

W dniu urodzin ojca świętego Jana Pawła II - 18 maja - nie mogło zabraknąć modlitewnego spotkania na Campus Misericordiae w Brzegach.

W samo południe przy krzyżu znajdującym się na Rondzie Światowych Dni Młodzieży zebrali się mieszkańcy okolicznych miejscowości, wolontariusze ŚDM, młodzież i dzieci. Wspólnie, za wstawiennictwem świętego papieża, modlili się o pokój na świecie.

Spotkanie rozpoczęło się od bicia Dzwonu Miłosierdzia i modlitwy Anioł Pański, którą poprowadził dk. Szymon Wróbel z parafii Niepokalanego Serca NMP w Strumianach. Wystąpiła także schola "Hosanna" ze Strumian pod przewodnictwem Magdaleny Luraniec, a Wiktor Popiołek odegrał na trąbce wielicki hejnał.

Podczas uroczystości przy pomniku ŚDM (tuż obok Campus Misericordiae) wypuszczono 31 gołębi. Dokładnie tyle, ponieważ krakowskie Światowe Dni Młodzieży będą 31. takim spotkaniem młodych z papieżem.

Na zakończenie uroczystości błogosławieństwa zgromadzonym udzielił ks. Andrzej Pietrusa, proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Grabiu, do której należą Brzegi.

Na Campus Misericordiae odbędzie się kończące ŚDM Kraków 2016 czuwanie młodzieży oraz Msza Posłania, której przewodniczyć będzie ojciec święty Franciszek. Pamiątką po tym wydarzeniu będzie m.in. stojący na Rondzie Światowych Dni Młodzieży pomnik, ale także Dom Miłosierdzia (znajdą się w nim mieszkania chronione i placówka pobytu dziennego) oraz centrum logistyczne dla krakowskiej Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy