Najważniejsze zdanie: Jezu, ufam Tobie!

Darek "Maleo" Malejonek wystąpił z koncertem i dał świadectwo dla młodzieży w Rabie Wyżnej. Spotkanie odbyło się 1 czerwca wieczorem w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Domu Strażaka w Rabie Wyżnej.

- To nasze dzisiejsze spotkanie jest niezwykłe. Jest z nami ambasador Światowych Dni Młodzieży, znany muzyk, a jednocześnie człowiek dający nadzieję i pokazujący, że jedyna możliwa droga życia prowadzi do Pana - mówił Paweł Wojdyła, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Rabie Wyżnej, które wraz z GOK było współorganizatorem wydarzenia.

- Pamiętajcie, że Jezus dał wam bilet do nieba. Ale czy go odebraliście? Jeśli nie, zróbcie to tu i teraz, natychmiast. I wiedzcie o tym, że najważniejsze zdanie to słowa św. siostry Faustyny: "Jezu, ufam Tobie!" - mówił muzyk. W koncercie towarzyszyli mu syn Kuba i ks. Maciej, misjonarz.

- Chcieliśmy mocnym akcentem zacząć ostatnie odliczanie do ŚDM, stąd nasz wspólny pomysł na spotkanie - tłumaczy Anna Piaskowy, dyrektor GOK w Rabie Wyżnej. - Na ostatnich Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro w 2013 r. papież Franciszek przekazał nam szczególne zadanie, które przyświeca nam w przygotowaniach do tego wielkiego świętowania. Wyjść na zewnątrz, omijać wszystko, co kojarzy się z biernością, zamknięciem w sobie, zrobić raban - dodaje A. Piaskowy.

Darek Malejonek to założyciel zespołu Maleo Reggae Rockers, członek zespołów: Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, 2 Tm 2,3 oraz Arka Noego.

Wydarzeniu patronował "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..