Nowy numer 31/2021 Archiwum

Numer jeden w przestrzeni powietrznej

Samolot z papieżem Franciszkiem będzie najważniejszy w światowej przestrzeni powietrznej. Boeing 787 LOT o numerze bocznym SP-LRA jest już gotowy na przyjęcie najważniejszego pasażera.

- Papież będzie podróżował w klasie biznes, w której jest 18 miejsc. Nie było żadnych przeróbek. Kabina pasażerska pozostała bez zmian - mówił Adrian Kubicki z LOT. Jak zapewnił, takie było życzenie papieża.

- Papież Franciszek będzie mógł skosztować naszego specjalnego menu, w którym znajdą się polskie i włoskie potrawy - mówił Krzysztof Moczulski z LOT. Nie chciał zdradzić, co to dokładnie będzie. - Może być mało czasu na poczęstunek, jeśli przedłuży się konferencja dziennikarzy z papieżem Franciszkiem - zastanawiali się pracownicy LOT.

- Papież poleci naszym najlepszym samolotem, z którego jesteśmy dumni - dodaje K. Moczulski. Za sterami boeinga 787 zasiądzie kapitan Jerzy Makula. - Jest to niewątpliwie wielkie wyróżnienie dla niego, ale każda załoga poradziłaby sobie z tym lotem - dodaje A. Kubicki. Lot z papieżem Franciszkiem będzie obsługiwać 14-osobowa załoga LOT. 

Na płycie lotniska w Balicach i jego wojskowej części czekają już dziennikarze, jest także orkiestra z liceum księży salezjanów z Oświęcimia. Nad lotniskiem przeszła straszna ulewa, stąd strażacy zajmują się czyszczeniem podestu, na którym miał usiąść papież Franciszek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama