Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Akcja ewangelizacja dofinansowana z budżetu obywatelskiego

40 tys. zł zostanie przeznaczone na organizację akcji "Jezus na Lodowisku".

Wydarzenie ewangelizacyjne "Jezus na Lodowisku" odbędzie się pod hasłem: "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie". Spotkanie zaplanowane jest na 10 czerwca 2017 r. w Hali Lodowej w Nowym Targu.

- Na podstawie wyników głosowania mieszkańców w budżecie obywatelskim Nowego Targu na rok 2017 zatwierdzam listę zadań do realizacji w okręgu ogólnomiejskim i w okręgach lokalnych - mówi Grzegorz Watycha, burmistrz Nowego Targu.

Wśród zatwierdzonych projektów jest m.in. wydarzenie ewangelizacyjne "Jezus na Lodowisku". Na ten projekt z budżetu obywatelskiego można było głosować w przedsięwzięciach ogólnomiejskich, dostał on ponad 2 tys. głosów.

Wydarzenie organizowane jest od kilku lat przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym, działającą w parafii św. Katarzyny w Nowym Targu. Bierze w nim udział kilka tysięcy osób. Podczas ostatniego spotkania w czerwcu uroczystej Mszy św. w hali przewodniczył bp Grzegorz Ryś. Górale z Ludźmierza przywieźli także kopię figury Gaździny Podhala.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma