Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kard. Stanisław Dziwisz podziękował kapłanom

W przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia ks. kard. Stanisław Dziwisz podzielił się dziś opłatkiem z duchownymi i osobami konsekrowanymi z archidiecezji krakowskiej. Podziękował im za ponad 11 lat współpracy i złożył im świąteczne życzenia.

- Niech Pan wam wynagrodzi za świadectwo gorliwego kapłańskiego życia, za trud codziennej duszpasterskiej pracy” - powiedział.

„Bóg pozwolił zachować nam braterską jedność, odpowiedzialność i solidarność” - dodał. kard. Dziwisz.

Prosił duchowieństwo krakowskie, aby jak najlepiej układała się ich kapłańska współpraca z nowym metropolitą krakowskim.

- Przyjmijcie go z otwartym sercem i z krakowską gościnnością - apelował.

Swoją wdzięczność publicznie wyraził Bogu, że dał mu łaskę wieloletniej posługi kapłańskiej i biskupiej u boku św. Jana Pawła II, jak również za to, że mógł podjąć się kontynuacji dzieł przez niego zapoczątkowanych.

- Chcę wyrazić Bogu wdzięczność za to, że mogłem przyczynić się do utrwalenia pamięci o Janie Pawle II poprzez budowę Centrum "Nie lękajcie się" - podkreślił.

Podziękował także tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i do zrealizowania Światowych Dni Młodzieży.

Przed dzieleniem się opłatkiem Ksiądz Kardynał przypomniał, że ten staropolski gest wyraża pragnienie dzielenia się chlebem, dzielenia się dobrem.

- Do takiej postawy zachęca nas dziś przykład Świętego Brata Alberta, którego setną rocznicę śmierci będziemy wspominać w Boże Narodzenie. Czynione przez niego miłosierdzie będzie nas inspirować w kolejnych miesiącach Nowego Roku, poświęconego bratu Albertowi, bratu naszego Boga - zaznaczył.

Na koniec życzył wszystkim duchownym i osobom konsekrowanym, aby byli zawsze blisko Jezusa, jedynego Zbawiciela człowieka, bo - jak wyjaśnił - "Jego miłosierna miłość jest jedynym ratunkiem dla poranionego złem człowieka i świata".

- Niech Jezus daje wam siły do mądrej, cierpliwej i owocnej służby ludziom - winszował.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama