Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Prawie 5 mln ludzi skorzystało z Kraków Airport

Balickie lotnisko podsumowuje 2016 r.

Ostatni miesiąc ubiegłego roku zakończył się najwyższym wzrostem ruchu pasażerskiego w 2016 roku - obsłużono o 26 proc. więcej pasażerów niż w grudniu 2015 r. Łącznie w ubiegłym miesiącu z Kraków Airport skorzystało 386 651 pasażerów. Wzrost zanotowano także w liczbie operacji lotniczych, których wykonano 3254 (o 25 proc. więcej).

W ubiegłym roku z Kraków Airport skorzystało o ponad 760 tys. pasażerów więcej niż w roku 2015. W 2016 roku obsłużono 4 983 645 pasażerów (więcej o 18 proc. w stosunku do poprzedniego roku). Zanotowano także 15-procentowy wzrost liczby operacji lotniczych, których wykonano 41 902.

- Dzięki współpracy z przewoźnikami, w porównaniu z poprzednim sezonem zimowym, liczba połączeń z krakowskiego lotniska wzrosła o 13, a na 10 kierunkach wzrosła częstotliwość oferowanych lotów. Przekłada się to na statystyki dwóch ostatnich miesięcy. Kończymy prace nad letnią siatką połączeń, tak, aby pasażerowie latający z krakowskiego lotniska mieli jak najszerszy wybór tras - mówi Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

- Wzrost ruchu pasażerskiego w ubiegłym roku na krakowskim lotnisku odzwierciedla zapotrzebowanie regionu na transport lotniczy. Rozbudowując siatkę zarówno o połączenia bezpośrednie, jak i połączenia z największymi europejskimi hubami wychodzimy naprzeciw stawianym przed lotniskiem oczekiwaniom - dodaje R. Włoszek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama