Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Betlejemska radość zabrzmi w Krakowie

TGD, Mate.O czy Natalia Niemen - to tylko niektóre gwiazdy, które będzie można usłyszeć na wyjątkowym koncercie kolęd "Betlejem w Krakowie" już w najbliższy piątek.

Wydarzenie rozpocznie się 27 stycznia o godz. 19 w Tauron Arenie. - To bardzo duży obiekt, nie bez powodu chcemy, by to właśnie w nim wspólnie śpiewać kolędy i świętować Boże Narodzenie - tłumaczy wybór miejsca Adam Guzek, producent koncertu.

Jak zapowiadają organizatorzy ma to być ogromne spotkanie opłatkowe - przy wejściu każdy widz otrzyma program wraz z opłatkiem, którym połamie się z innymi. Publiczność będzie pełnić także odpowiedzialną rolę wielkiego chóru.

Co ważne, podczas widowiska życzenia przybyłym złoży kardynał Stanisław Dziwisz, dla którego 27 stycznia będzie ostatnim dniem pełnienia funkcji administratora apostolskiego archidiecezji krakowskiej - już w sobotę odbędzie się bowiem ingres abp. Marka Jędraszewskiego do katedry wawelskiej.

Na piątkowy koncert złoży się ponad 30 najpiękniejszych kolęd i pieśni świątecznych w nowych i oryginalnych aranżacjach.

Bilety w cenie 40, 60 i 80 złotych nadal są w sprzedaży. Można je kupić na www.bilety24.pl, w sklepikach Dar Serca prowadzonych przez Caritas, w budynku Domu Katolickiego przy ul. Lea 55, w parafiach oraz w kasie Tauron Areny na 2 godziny przed koncertem.

Koncert "Betlejem w Krakowie" to przedostatni koncert projektu "Betlejem w Polsce", w ramach którego podobne widowiska przygotowano także w 11 innych miastach Polski. Trasie koncertowej towarzyszy akcja społeczna "Głodnych nakarmić" - dochód z wydarzeń w całości zostanie przekazany na wsparcie osób niedożywionych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama