Nowy numer 8/2021 Archiwum

Majówka pod Tatrami - informacje dla kierowców

TPN spodziewa się wielu turystów, szczególnie w Morskim Oku. Przekazujemy ważne informacje komunikacyjne.

TPN radzi, aby na szlak wyruszyć jak najwcześniej, wtedy uniknie się korków i kolejek oraz tłoku. "Jeśli masz możliwość, korzystaj z transportu publicznego, unikniesz problemów z dojazdem i opłat związanych z parkowaniem (za zaparkowanie samochodu osobowego zapłacisz 25 zł, za autobus 50 zł). Na szlak do Morskiego Oka, jak i do innych dolin tatrzańskich jeździ wiele busów" - pisze w komunikacie TPN.

Przez wyjazdem można się skontaktować z Punktem Informacji Turystycznej (ul. Chałubińskiego 44, rondo Jana Pawła II, Zakopane, tel. (+48) 18 20 23 300, (+48) 18 20 63 799, e-mail infotur@tpn.pl), gdzie będzie można otrzymać wszystkie potrzebne informacje.

W godzinach najbardziej wzmożonego ruchu służby - Policja, straż parku, Straż Pożarna - będą kierowały ruchem na drodze dojazdowej do Morskiego Oka i informowały o możliwościach zaparkowania. "Dostosuj się do ich poleceń. Nie parkuj na poboczu drogi, zwiększy to utrudnienia w ruchu drogowym! Jeśli zajdzie taka potrzeba i pobocza drogi zostaną udostępnione do parkowania, samochody ustawiane będą przez oznakowane służby" - piszą pracownicy TPN. Radzą też unikać drogi Wierch Poroniec-Łysa Polana, zalecają przejazd na Słowację przez Jurgów.

Problemy mogą mieć też kierowcy autokarów, bo może nie być możliwości wjazdu na parking na Palenicy Białczańskiej. Miejscem postoju dla autokarów będzie parking na Łysej Polanie (stare przejście graniczne). Osoby przywiezione przez autokary ok. półtorakilometrowy odcinek z Łysej Polany na Palenicę Białczańską będą mogły pokonać pieszo lub skorzystać z kursujących busów.

Przypominamy także, że utrudniony jest dojazd do Bukowiny Tatrzańskiej od strony w Poronina. Wyłączony jest przejazd w centrum miejscowości przez przejazd kolejowy. Trwa bowiem budowa węzła komunikacyjnego. Kierowcy mogą skorzystać z objazdu i skręcić w lewo (jadąc od strony Nowego Targu) przed wiaduktem kolejowym w Białym Dunajcu. Z kolei jadąc z Zakopanego, należy skręcić za wiaduktem kolejowym w prawo. Aby dostać się do Białki czy Bukowiny, można również już z zakopianki zjechać w Nowym Targu i kierować się Drogą Krajową nr 49 na Białkę i Bukowinę.

Utrudnienia na kierowców czekają także 3 maja w centrum Zakopanego. W związku z uroczystościami 226. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym na następujących ulicach: Nowotarska (od skrzyżowania z ul. Krupówki), Kościeliska w godz. od 9 do 10, Krupówki i Generała Galicy, plac Niepodległości, Grunwaldzka w godz. od 5 do 12, Grunwaldzka, Tetmajera, Aleje 3-go Maja w godz. od 11 do 12.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama