Tzw. niebieska ścieżka, ułatwienia w punkcie informacyjnym. Krakowski port lotniczy przygotowany jest na obsługę osób z niepełnosprawnościami.
Regulacje dotyczące charakteru i zakresu specjalnej asysty dla osób niepełnosprawnych, jaka jest zapewniona i udzielana w Kraków Airport, ujęte są w "Kodeksie dobrego postępowania przy obsłudze osób niepełnosprawnych oraz osób o ograniczonej sprawności ruchowej podróżujących drogą lotniczą".
Monika Pabisek z Kraków Airport przypomina, że osoby niepełnosprawne podlegają kontroli bezpieczeństwa w takim samym zakresie, jak inni pasażerowie. Pracownicy Służby Ochrony Lotniska, przeprowadzający kontrolę bezpieczeństwa, są odpowiednio przeszkoleni w zakresie kontroli osób niepełnosprawnych. Kraków Airport od lat współpracuje z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji, m.in. przeprowadzającą okresowe szkolenia dla pracowników lotniska z zakresu obsługi osób niepełnosprawnych i o ograniczonej sprawności ruchowej.
Nowością w krakowskim porcie jest doposażenie od kwietnia 2017 r. punktów informacji lotniskowej w stałe pętle indukcyjne dla pasażerów z niepełnosprawnością słuchową. Jest to urządzenie, dzięki któremu osoba, która posiada aparat słuchowy wyposażony w odbiornik pętli indukcyjnej, słyszy głos pracownika informacji bez szumów w tle. Głos przekazywany jest bezpośrednio do aparatu słuchowego obsługiwanego pasażera.
W ramach wprowadzanych udogodnień w terminalu, wyznaczone zostało dodatkowe przejście do kontroli bezpieczeństwa o nazwie "Special Service Line", przeznaczone dla: pasażerów niepełnosprawnych (PRM) podróżujących z asystą lub bez, kobiet w zaawansowanej ciąży, rodzin podróżującym z dziećmi do lat 3. Przejście pozwala na skrócenie czasu oczekiwania na kontrolę bezpieczeństwa i tym samym na zwiększenie komfortu pasażerów wymagających szczególnej opieki.