Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Podhalańska Alma Mater gościła abp. Jędraszewskiego

Metropolita krakowski poświęcił kaplicę dla studentów w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu i spotkał się ze społecznością uczelni.

- Chrześcijaństwo jest religią rozumu. Rozum i wiara współdziałają ze sobą. Są jak dwa skrzydła, a wiemy, że ptak do lotu nie poderwie się, jeśli nie będzie miał sprawnych obu skrzydeł. Bóg nas zachęca dzisiaj do takich właśnie pięknych lotów - mówił abp Jędraszewski w czasie Mszy św., którą sprawował razem z m.in. nowotarskimi kapłanami.

Arcypasterza Krakowa i zaproszonych gości przywitał ks. prałat płk dr hab. Stanisław Gulak, który od ubiegłego roku jest rektorem PPWSZ. Jako jedyny kapłan w Polsce zajmuje on urząd rektorski na świeckiej uczelni.

Po Mszy św. abp Jędraszewski w auli spotkał się ze społecznością uczelni, senatem, studentami i pracownikami. Był czas na krótką prezentację historii wyższej szkoły oraz przedstawienie planów na przyszłość - w tym nowych kierunków studiów. Studenci sprawili także metropolicie krakowskiemu niespodziankę i wręczyli mu kapelusz góralski oraz ciupagę.

Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu istnieje już od prawie 16 lat. W tej chwili kształci się w niej około 2 tys. studentów na różnych kierunkach. Szkoła zajmuje dwa nowoczesne budynki na nowotarskim Kokoszkowie.

Dysponuje także ziemią w rejonie starego szpitala w Nowym Targu, gdzie w przyszłości powstanie kampus uczelniany. O powstanie PPWSZ bardzo zabiegał kard. Franciszek Macharski, życzliwie spoglądał na nią także kard. Stanisław Dziwisz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama