Podczas trzeciego koncertu "Gospel na Skałce" znów zatrzęsły się mury klasztoru oo. paulinów, a z Ołtarza Trzech Tysiącleci poszybowała w niebo pełna uwielbienia modlitwa oraz prośba o Boże błogosławieństwo.
Koncert pod hasłem "Nie ukryje się miasto położone na górze" był owocem kolejnej odsłony inicjatywy pod hasłem Gospel City, która co roku łączy działające w Krakowie chóry gospel: Kraków Gospel Choir, DeocentriCity, Grodzka Gospel, Joyful Voice, Saltrom Gospel Choir, GospelSenior, Mistral Gospel Choir, Gospel Voice Choir, Soul’n’Voices i Młodzieżowy Chór Gospel.
Wszystkie znów spotkały się i po trzech dniach intensywnych prób dały z siebie wszystko. Jak jednak podkreślali Aleksandra Sławik i Gerald T. Smith, czyli instruktorzy prowadzący tę wielką duchowo-muzyczną ucztę, wszystko, co działo się na Skałce, nie było "ani ma moją, ani na twoją chwałę, lecz na chwałę wspaniałego Boga".
- Przyszliśmy ogłosić wam dobrą nowinę, że krew Chrystusa przelana na krzyżu wciąż ma moc i każdy z nas może z niej czerpać. Chrystus umierając na krzyżu zgładził bowiem każdy grzech i pokonał szatana oraz wszelkie choroby - przypominała Ola Slawik, a Gerald T. Smith przekonywał, że warto prosić Boga, by przyciągał nas do siebie, byśmy byli zawsze "na Jego obraz i podobieństwo".
- Tylko w Bożej obecności jest uzdrowienie, radość i pokój, a gdy się od tej obecności oddalamy, zaczynają się kłopoty. Warto też modlić się za innych i błogosławić ich, bo w ten sposób sprowadza się na nich Bożą łaskę i wszystko wokoło zaczyna zmieniać się na lepsze - mówił muzyk.
Podczas blisko dwugodzinnego koncertu publiczność, która wypełniła przestrzeń wokół klasztoru ojców paulinów, wysłuchała 10 piosenek, a ostatnia z nich została zadedykowana zmarłej 5 maja Alinie Krajewskiej, która należała do Kraków Gospel Choir, i z którą kiedyś spotkamy się w niebie.
Współorganizatorem tegorocznego koncertu, który był wydarzeniem towarzyszącym festiwalu 22. Nowohucka Wiosna Muzyczna, był Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida. Projekt był również współfinansowany z pieniędzy Gminy Miejskiej Kraków, a ojcowie paulini, którzy od początku z wielką życzliwością przyjmują gospelowe koncerty, już dziś zapraszają wszystkich w swe gościnne progi na za 4. "Gospel na Skałce" A.D. 2018.
Co więcej, każdy, kto chciałby wesprzeć to wydarzenie, wciąż może to zrobić, a szczegóły znajdzie na platformie wspieramto.pl/GospelnaSkałce2017.
Warto dodać, że Ola Slawik jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach i współzałożycielką Stowarzyszenia Gospel w Krakowie. Wielokrotnie współorganizowała warsztaty gospel w Polsce, a w ostatnim czasie przybliża tę muzykę młodzieży, organizując dla nich tematyczne warsztaty. Od 2002 r. prowadzi chór Joyful Voice. Z kolei Gerald T. Smith to znakomity dyrygent, muzyk, kompozytor i wokalista. Występował na scenach na całym świecie, współpracując z uznanymi artystami, a warsztaty gospel prowadził w wielu krajach - także w Polsce, na zaproszenie Stowarzyszenia Gospel.