Nowy numer 39/2020 Archiwum

Krakowskie lotnisko rośnie w siłę

W czerwcu obsłużyło 530 815 pasażerów. Jest to wynik o 15 proc. lepszy niż w czerwcu 2016 roku.

W ubiegłym miesiącu odnotowano 4194 operacje lotnicze (starty i lądowania), tj. o 9 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

- W zróżnicowanej siatce połączeń Kraków Airport każdy pasażer ma szansę znaleźć kierunek, który odpowiada jego planom. Na krakowskim lotnisku regularne rejsy oferuje aż 19 linii lotniczych. W większości samolotów odlatujących z Krakowa zajęte są prawie wszystkie miejsca - podkreśla Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Latem dużym zainteresowaniem pasażerów cieszy się przede wszystkim południe Europy, w tym tegoroczne nowości - Porto, Walencja czy Wenecja. Interesującą propozycją jest Tel Awiw - połączenie realizowane przez El-Al, nowego przewoźnika w Kraków Airport. Z kolei Düsseldorf i Stuttgart, kierunki obsługiwane przez Eurowings, to oferta, która może zainteresować pasażerów podróżujących w celach biznesowych.

Łącznie w pierwszym półroczu 2017 r. w Kraków Airport obsłużono już 2 709 458 pasażerów. To o niemal 400 tys. pasażerów więcej niż w pierwszym półroczu 2016 roku, oznacza to także wzrost na poziomie 17 proc.

Na krakowskich tramwajach trwa kampania reklamowa promująca tegoroczną, rekordową pod względem liczby, siatkę połączeń #PROSTOzKRAKOWA.

W czerwcu Zarząd Kraków Airport podpisał umowy z laureatami tegorocznej edycji konkursu grantowego "Wspieramy Sąsiadów" oraz pilotażowego programu skierowanego do mieszkańców sołectw znajdujących się najbliżej lotniska. Łącznie dofinansowanych zostanie 18 projektów.

Niezależnie od programu grantowego "Wspieramy Sąsiadów", Zarząd Kraków Airport zdecydował, że w ramach pilotażu planowanego przez port programu skierowanego do 8 sołectw znajdujących się najbliżej lotniska (tj. Rząska, Szczyglice, Balice, Aleksandrowice, Chrosna, Morawica, Cholerzyn, Mników) dodatkowo dofinansuje 7 projektów inwestycyjnych służących mieszkańcom tych sołectw.

Pod koniec czerwca działający przy Kraków Airport Klub HDK "RH Wings" już po raz 24. zorganizował akcję krwiodawstwa. Ambulans Wojewódzkiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pojawił się na terenie Kraków Airport 29 czerwca. Podczas ostatniej przed wakacjami tego typu akcji oddane zostało 9,5 litra krwi. Akcja krwiodawstwa organizowana jest w Kraków Airport od 10 lat. W tym czasie pracownicy krakowskiego lotniska oddali już 290 litrów krwi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama