Nowy numer 39/2020 Archiwum

Kraków świętych - papieża i malarza

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na wyjątkowe spacery z Karolem Wojtyłą i Bratem Albertem po centrum Starego Miasta.

Wędrówki pod hasłem: "Śladami Brata Alberta i Karola Wojtyły w Krakowie - poszukiwania życiowego powołania" to nowa propozycja na spędzenie niedzielnego popołudnia. Po krakowskich miejscjach związanych ze świętymi oprowadzać będzie Agnieszka Podyma, przewodnik i historyk sztuki.

- Trasa spacerów została przygotowana w taki sposób, by ukazać miejsca, w których przeplatają się historie życia Brata Alberta i Karola Wojtyły. Wędrówka ma inspirować, podobnie jak Brat Albert inspirował i stał się wsparciem w poszukiwaniu życiowego powołania dla przyszłego papieża - wyjaśnia A. Podyma, która uczestników będzie prowadzić zgodnie ze swoim autorskim scenariuszem.

Każdy, kto chciałby skorzystać z takiej nieodpłatnej formy odpoczynku, musi nadesłać organizatorom specjalną kartę zgłoszenia. Jest ona dostępna na stronie internetowej: www.idmjp2.pl. Skan wypełnionej karty trzeba przesłać na adres: apodyma@poczta.fm. Wcześniej jednak należy wybrany przez siebie termin potwierdzić telefonicznie pod numerem: 696 888 196.

- Zapraszamy do wędrowania z nami całe rodziny, seniorów, grupy zorganizowane i wszystkich, którzy chcieliby w aktywny sposób poznać sylwetki malarza Adama Chmielowskiego - Brata Alberta i Karola Wojtyły - wybitnego humanisty, papieża i świętego - zachęca do udziału w inicjatywie Dominika Jamrozy, współkoordynatorka projektu.

Jak tłumaczy, projekt ma wpisać się w cykl wydarzeń organizowanych w Polsce w ramach obchodzonego aktualnie Roku Świętego Brata Alberta. - Cieszy też fakt, że nasz pomysł - realizowany we współpracy z wieloma partnerami - zyskał dofinansowanie ministra kultury i dziedzictwa narodowego w ramach programu "Kultura Dostępna" - dodaje D. Jamrozy.

Pierwszy spacer zorganizowany zostanie już w najbliższą niedzielę 16 lipca o godz. 15. Zainteresowani na około 2-godzinną wędrówkę wyruszą z pl. Matejki, spod pomnika Zwycięstwa Grunwaldzkiego. Kolejne wycieczki przewidziano na: 30 lipca, 6 sierpnia, 20 sierpnia, 3 września, 17 września, 8 października, 22 października, 5 listopada, 19 listopada oraz 26 listopada.

Nowe krakowskie ścieżki spacerowe są częścią projektu "Jan Paweł II i Brat Albert - apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni św. Jana Pawła II". W czasie jego trwania zorganizowano dotychczas m.in. projekcję w kinie "Kijów" filmu "Brat naszego Boga" na podstawie dramatu K. Wojtyły w reżyserii Krzysztofa Zanussiego, wystawę prezentowaną w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach, zrealizowaną we współpracy z Wydawnictwem "Biały Kruk" i Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie, czy recital Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza wraz z kwartetem smyczkowym "Warsaw Opera Quartet" w gminie Oświęcim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama