Nowy numer 28/2018 Archiwum

Cztery dowody na istnienie Boga

Dr Rice Broocks, autor książki "Bóg nie umarł", starał się udowodnić, że Bóg rzeczywiście istnieje.

Spotkanie z pisarzem odbyło się w piątek 13 października w Krakowie. R. Broocks opowiedział krótko swoje świadectwo, jednak tego wieczoru miał znacznie więcej do przekazania.

Chciał przedstawić cztery argumenty potwierdzające istnienie Boga. Jeszcze zanim zaczął, uznał, że choć mamy wystarczająco dużo takich dowodów, wciąż się ociągamy, żeby uczynić krok w stronę wiary.

Rozpoczął jednak od argumentu, że wszechświat, przestrzeń i czas miały swój początek, a nie istniały od zawsze. Drugim przedstawionym przez niego dowodem jest życie. Zdaniem R. Broocksa, nie wzięło się ono z przypadku, bo niemożliwe byłoby nieopatrzne stworzenie ludzkiego DNA z tak wielką ilością danych, jakie ono w sobie zawiera.

- To jest ta uporządkowana informacja zawarta w genomie. Wszystko, co powstało, potrzebowało przyczyny, a ewolucja to teoria, która tłumaczy, co stało się po tym, jak życie już zaistniało - wyjaśniał.

Następnie przekonywał, że dobro i zło istnieje. Jeśli natomiast Boga by nie było, nie można byłoby używać właściwych Mu sformułowań takich właśnie, jak dobro czy zło. Posłużył się również przykładem umyślnego morderstwa, zakładając, że jeśli nie ma Boga, nie ma też zła. Jak zauważył, istnieją jednak czyny, w tym zbrodnie, które oceniamy, jako moralnie złe.

Ostatnim przytoczonym przez niego dowodem jest życie Jezusa i Jego zmartwychwstanie. - Cały ciężar zaufania mojego w to, że zmartwychwstanie jest prawdą spoczywa w pustym grobie Jezusa - mówił.

Na zakończenie spotkania R. Broocks zachęcał, aby pójść za dowodami, które doprowadzą do stworzenia relacji z Jezusem.

Każdy uczestnik spotkania dostał egzemplarz książki "Bóg nie umarł", na podstawie której nakręcono film o tym samym tytule.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • JAWA25
    15.10.2017 13:35
    gdyby istnienie Boga można było udowodnić nie mógłby być On przedmiotem wiary, wtedy modlitwa "Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego" et caetera była zbędna.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma