Nowy numer 42/2019 Archiwum

Sam wydrukuj kalendarz adwentowy

Ekipa ewangelizacyjnego bloga "Maluczko" zachęca do wspólnego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia.

Ze strony maluczko.com/kalendarz/ można bezpłatnie pobrać przygotowany przez nich kalendarz adwentowy "Uważność, wdzięczność, Ewangelia". Do wyboru są dwie wersje - do druku lub do użytku np. na telefonie komórkowym.

- To projekt dla wszystkich, którzy chcą, żeby Adwent był dla nich w tym roku czymś więcej niż tylko wypadkową sprzątania, biegania po sklepach w poszukiwaniu prezentów, pieczenia pierniczków i pewnej wszędobylskiej "świątecznej" piosenki - wyjaśnia Marta Łysek. - Adwent to taki specjalny czas w Kościele, w którym Jezus mówi: jestem blisko. Przyjdź. Spędź ze mną trochę czasu. Posłuchaj mojego słowa - dodaje.

Każda strona kalendarza adwentowego to fragment Ewangelii i krótkie rozważanie. - To bardzo, bardzo krótkie punkty. Tak krótkie, żeby nowa choroba cywilizacyjna - brak czasu - nie stanowiła wymówki. Najdłuższe rozważanie ma pięć zdań - wyjaśnia Marta Łysek. Jest też miejsce na notatki. Zapisywanie Notowanie własnych obserwacji ma być okazją do dziękowania. - Uważność i wdzięczność nie bez powodu pojawiają się w tytule naszego kalendarza. To motywy przewodnie. Chcemy, żeby prowadziły nas przez cały Adwent do lepszej relacji z Panem Bogiem - mówi M. Łysek.

Zachęca też do odwiedzania bloga "Maluczko" nie tylko w Adwencie. - Wcale nie trzeba dużo, żeby się przybliżać do Pana Boga, żeby budować relację z Nim. Wystarczy troszeczkę, niedużo, maluczko - byle stale. Najlepiej codziennie - tłumaczy współautorka bloga. Codziennie można na nim znaleźć komentarz do Ewangelii z dnia. Jest krótki - zwykle to jedna myśl, na której przeczytanie potrzeba około 90 sekund.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL