Nowy numer 7/2019 Archiwum

Na Wawelu odbyła się konsekracja siedmiu dziewic

- Bądźcie drogowskazami dla współczesnych kobiet - zachęcał bp Damian Muskus.

- To nie jest koniec drogi, ale jej początek - mówił bp Damian Muskus w homilii, tuż przed główną częścią obrzędu konsekracji. - Dzisiaj właściwie wszystko w waszym życiu zaczyna się na nowo.

Zaznaczył, że dołączenie do stanu dziewic konsekrowanych "nie jest gwarancją, że od teraz wszystko będzie prostsze, że życie będzie łatwiejsze, że wybory będą mniej skomplikowane”. - Wasza misja w świecie, choć niełatwa, jest niezastąpiona. Oddając się wyłącznie boskiemu Oblubieńcowi, składacie ślub czystości, idąc pod prąd modom i wartościom tego świata. Nie jesteście jednak dla niego tylko znakiem sprzeciwu, ale przede wszystkim znakiem Bożej obecności – tłumaczył podczas Mszy św. w katedrze wawelskiej bp Muskus.

- Bądźcie więc drogowskazami dla współczesnych kobiet, które niekiedy uginają się pod presją kultury społecznych oczekiwań, są zagubione i nie wiedzą, jak odkryć i pielęgnować swoją kobiecą godność, jej piękno, jej wyjątkową wartość - apelował biskup. Podczas obrzędu konsekracji nad leżącymi krzyżem kobietami zebrani odśpiewali Litanię do Wszystkich Świętych   Podczas obrzędu konsekracji nad leżącymi krzyżem kobietami zebrani odśpiewali Litanię do Wszystkich Świętych Miłosz Kluba /Foto Gość

8 grudnia na Wawelu do grona dziewic konsekrowanych dołączyły Magdalena, Aleksandra, Magdalena, Aneta, Anna, Marzena i Barbara. Mają od 29 do 51 lat. Jedna z nich, po ciężkiej chorobie, przebywa na rencie. Pozostałe to dwie katechetki, nauczycielka, dwie pracownice biurowe i jedna, która prowadzi własną działalność gospodarczą.

W archidiecezji krakowskiej jest obecnie 36 dziewic konsekrowanych i 21 przygotowujących się do konsekracji. Do stanu wdów konsekrowanych należy 18 osób.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL