Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Najjaśniejszy punkt na zimowej mapie Polski jest... przejdź do galerii

...na Gubałówce, gdzie powstała przepiękna Kraina Światła. Do jej zrobienia wykorzystano 150 tys. światełek.

Polskie Koleje Linowe, które są organizatorem Krainy Światła, postanowiły stworzyć iluminacje nawiązujące do historii Zakopanego i podhalańskiej tradycji. Atrakcje zaczynają się już u podnóża Gubałówki. Turystów przywita tam efektowny świetlny napis informujący o nadchodzących obchodach 80. rocznicy budowy kolei na Gubałówkę.

Twórcom wizualizacji niewątpliwie udało się w pełni osiągnąć cel. - Zależało nam, żeby w Krainie Światła znalazły się motywy kojarzone z Zakopanem. Poszczególne elementy iluminacji świetlnych związane są z historią Polskich Kolei Linowych, folklorem, narciarstwem i regionem. Na ich tle rodzinne zdjęcia będą wspaniałą pamiątką z pobytu na Gubałówce i w Zakopanem - komentuje Łukasz Chmielowski z Zarządu PKL.

Jeden z najciekawszych elementów iluminacji to złoty wagon, stworzony z tysięcy ekologicznych ledowych światełek. Jego projekt odzwierciedla wygląd pierwszego wagonu, który wjechał na szczyt Gubałówki w 1938 roku. Odwiedzający będą mogli się poczuć jak podróżnicy z początku XX wieku.

Na Gubałówce spotkamy też szereg postaci związanych z regionem: białego misia znanego z Krupówek, narciarza, podhalańskich gazdów w odświętnych strojach oraz roztańczoną góralkę. Jest również 6-metrowa choinka ozdobiona różnorodnymi dekoracjami. Świetne zwieńczenie udanego wieczoru na Gubałówce będzie stanowić sesja zdjęciowa na tle imponujących sań ciągniętych przez dwa konie - to, rzecz jasna, także iluminacja świetlna.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma