Nowy numer 33/2019 Archiwum

Prawie 6 mln pasażerów w Kraków Airport

Krakowski port lotniczy rok 2017 zamknął z bardzo dobrym wynikiem. Chodzi o liczbę pasażerów i nowe połączenia.

W ubiegłym roku z usług krakowskiego lotniska skorzystało niemal 852 tys. pasażerów więcej, niż w roku 2016. Łącznie obsłużono z kolei 5 835 189 pasażerów. Zanotowano także 46 264 startów i lądowań, czyli o 10 procent operacji lotniczych więcej niż w 2016 r.

- W porównaniu z 2016 r., dzięki przyjętej strategii rozwoju ruchu lotniczego, w 2017 r. krakowskie lotnisko oferowało połączenia aż do 5 nowych krajów: Stanów Zjednoczonych, Portugalii, Czech, Maroka i na Ukrainę, a od kwietnia br. w naszej siatce połączeń znajdą się także Zjednoczone Emiraty Arabskie. Dogodne godziny połączeń z największymi lotniskami przesiadkowymi w Europie umożliwiają pasażerom skorzystanie z połączeń m.in. do Tokio/ Seulu, Toronto, Nowego Jorku, Singapuru czy Rio de Janerio - mówi Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Zdaniem prezesa Kraków Airport podróże lotnicze są coraz popularniejsze wśród Polaków, a Małopolska przyciąga zagranicznych turystów i biznes.

W grudniu w samolotach lecących np. do Leeds, Bradford, Paryża i Bazylei zajętych było aż 94 procent miejsc.

W ostatnim miesiącu ubiegłego roku pasażerowie najczęściej korzystali z połączeń do Wielkiej Brytanii, Niemiec i Włoch. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL