Nowy numer 25/2018 Archiwum

Nie ulotki, lecz przykład

W krakowskim Centrum Jana Pawła II trwa Ogólnopolska Kongregacja Powołań. Swymi doświadczeniami dzielą się osoby odpowiedzialne za powołania na szczeblu diecezjalnym i zakonnym.

Zwracano ponadto uwagę na konieczność współdziałania duszpasterstw powołaniowych i młodzieżowych. - Nasze spotkania pomagają w pogłębianiu własnego powołania, które może stać się przykładem dla innych, gdyż - jak podkreślano tutaj wielokrotnie - świadectwo życia jest wielką wartością - powiedziała s. Anna Jóźwiak z Instytutu Królowej Apostołów dla Powołań, zgromadzenia żeńskiego, zwanego apostolinkami.

Ciekawą formą przygotowań do synodu jest strona internetowa www.synod2018.pl, przygotowywana wyłącznie przez młodych.

Obrady kongregacji zakończą się w niedzielę 11 lutego Mszą św. o godz. 8. i ostatnią sesją, w trakcie której uczestnicy spotkają się z Wandą Półtawską. Podzieli się ona z nimi refleksjami dotyczącymi form duszpasterstwa powołań, opartymi m.in. na jej wielokrotnych rozmowach z Janem Pawłem II.

« 1 2 3 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma