Zastanawiali się nad tym dekanalni duszpasterze oraz liderzy młodzieży archidiecezji krakowskiej. Szukali też pomysłu, jak pomóc parafiom budować wspólnoty młodzieżowe
Podczas spotkania jego uczestnicy nie tylko wymieniali się doświadczeniami i problemami, ale także podsumowali swoją dotychczasową pracę. Wybrali też spośród siebie 8 kandydatów reprezentujących młodzież dekanatów, którzy wraz z innymi przedstawicielami środowisk młodzieżowych z archidiecezji będą tworzyć Radę Młodzieży. Wszyscy kandydaci zostaną oficjalnie przedstawieni podczas obchodów Niedzieli Palmowej, 25 marca w katedrze wawelskiej.
- Wiemy, że bycie liderem w Kościele, to przede wszystkim branie wzoru od lidera, jakim jest Jezus Chrystus - mówił ks. Marcin Rozmusa, który opierając się na ewangelicznych przykładach wskazywał, że ważnymi cechami lidera powinny być: wprowadzanie pokoju, skupianie się na potrzebach drugiego człowieka, a w chwili problemów - umiejętność przebaczania. - Wtedy, kiedy potrafimy przebaczać, zaczynamy dbać o to, co w byciu liderem jest najważniejsze: pielęgnowanie całego dobra, które jest w drugim człowieku. Nam, liderom w Kościele, w dekanatach, chodzi o to, by pokazać ludziom Pana Boga i wspólnie przeżywać swoją wiarę - wyjaśniał ks. Rozmus.
Ks. Sebastian Kowalczyk, koordynator przygotowań do ŚDM w Panamie, zachęcał z kolei do uczestnictwa w spotkaniach panamskich, które odbywają się każdego 22 dnia miesiąca w różnych miastach archidiecezji oraz do włączenia się w trwającą akcję modlitewną "Panamska 10". - Czekamy na zgłoszenia pięciu osób, które zadeklarują codzienne odmawiane dziesiątki różańca w intencji ŚDM. Po zgłoszeniu osoby otrzymują "domek", tworząc w ten sposób społeczność wirtualnej ulicy Panamskiej, modlącej się za ŚDM - wyjaśniał ks. Sebastian.
Ks. Łukasz Michalczewski, archidiecezjalny duszpasterz młodzieży, opowiedział natomiast, jak będą wyglądały tegoroczne obchody Niedzieli Palmowej w Krakowie. Zaprosił też do współtworzenia planowanego na wrzesień Spotkania Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i podsumował dotychczasowe inicjatywy.
- W dekanacie Jordanów, który włączył się w koordynowaną przez duszpasterstwo akcję zbierania skarpet dla ubogich osób, zebrano ich aż 1553 pary. To największy wynik w archidiecezji i dowód na to, że razem możemy więcej - mówił.
Spotkanie zakończyła Msza św. w kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich, po której liderzy dekanalni otrzymali dekrety nominacyjne.