Nowy numer 30/2021 Archiwum

Antywizytówka będzie wizytówką

Dworzec PKP w Nowym Targu jest w fatalnym stanie. Budynek przejdzie jednak generalny remont.

- Zdajemy sobie sprawę, że to antywizytówka miasta. Jednak mamy dobrą wiadomość. Jako magistrat zdobyliśmy prawie 3 mln zł na remont całego budynku i drogi dojazdowej do niego - mówi Grzegorz Watycha, nowotarski burmistrz.

Przy dworcu kolejowym w Nowym Targu już trwają prace. Odnawiana jest bowiem wieża wodna z przełomu XIX i XX wieku. Obiekt będzie można zwiedzać jeszcze w te wakacje. - To będzie zapewne nowa atrakcja turystyczna w mieście - mówi burmistrz. - I skok cywilizacyjny dla tej części miasta - zaznacza wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek, odpowiedzialny za przeprowadzane inwestycje w stolicy Podhala.

Remont dworca PKP w Nowym Targu wpisuje się też w plany polskiego rządu związane z przebudową linii kolejowej z Chabówki do Zakopanego. Skorzysta na niej również Nowy Targ, bo prace obejmują także remont peronów na dworcu. Stosowne dokumenty w tej sprawie zostały już podpisane, a prace rozpoczną się za kilka dni.

Nowotarski dworzec zyska dawny blask, podobnie jak teren wokół niego. Kierowcy będą mogli tam skorzystać z nowego, oznakowanego parkingu. Wiosną Urząd Miasta w Nowym Targu ogłosi przetarg na roboty, a termin ich zakończenia to jesień 2019 roku. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama