Nowy numer 39/2020 Archiwum

Klerycy zapraszają na trening w siłowni ducha

Już 12 maja drzwi krakowskiego seminarium duchownego staną otworem przed wszystkimi chętnymi.

Ks. Dariusz Susek mówi, że "seminarium jest domem, w którym ważne jest tworzenie więzi". - Tym razem wyrażamy to przez dzień otwarty - zaznacza prefekt Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, zachęcając do wizyty w tętniącym życiem gmachu pod Wawelem, gdzie alumni z dwóch diecezji przygotowują się do kapłaństwa.

W sobotę 12 maja między godz. 9 a 15 drzwi domu przy ul. Podzamcze 8 w Krakowie będą szeroko otwarte dla zainteresowanych życiem tych, którzy zdecydowali się rozeznawać powołanie do szczególnej służby Bogu i Kościołowi.

Hasło tegorocznego dnia otwartego brzmi: "Siłownia ducha". Będzie zatem mowa o kształtowaniu własnego wnętrza przez liturgię i modlitwę podejmowaną w dwóch kaplicach. Ponieważ rozwojowi duchowemu sprzyja troska o umysł i ciało, goście poznają intelektualne, kulturalne i sportowe pasje przyszłych księży. Dowiedzą się także, jak do czekającej alumnów pracy pomaga się przygotować udział w duszpasterstwach osób chorych, niepełnosprawnych czy przebywających w więzieniu.

Nie zabraknie możliwości rozmowy z alumnami i ich przełożonymi. O dobrą muzykę zadba reaktywowany zespół seminaryjny.

Grupy zorganizowane, chcące wziąć udział w dniu otwartym, są proszone o wcześniejszą wiadomość ze zgłoszeniem uczestnictwa. Zgłosić się można za pośrednictwem Facebooka - Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej (facebook.com/seminarium.krakow).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama