Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pokazy robotów na Festiwalu Nauki i Sztuki

To tylko jedna z wielu atrakcji trwającego na krakowskim Rynku Głównym wydarzenia.

Pokazy robotów, przygotowane przez "Krainę Twórczości", będą się odbywały 19 maja na stoisku Akademii "Ignatianum" w godz. 13.30-17.

Do odwiedzenia stoiska zachęca Piotr Synowiec, który podkreśla potrzebę pokazywania dzieciom w wieku wczesnoszkolnym lokalnych liderów technologii przyszłości. Chodzi o to, by mogły same zobaczyć, do czego w życiu przydają się fizyka, matematyka czy informatyka.

O tym, jak dużą popularnością roboty cieszą się wśród dzieci, świadczy to, że w zorganizowanych w kwietniu spotkaniach z praktykami "zawodów przyszłości" oraz warsztatach robotyki i programowania w Akademii "Ignatianum" wzięło udział 100 rodzin z dziećmi w wieku do 12 lat.

Na Festiwalu Nauki i Sztuki nie mogło zabraknąć także Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Wśród przygotowanych na stoisku UPJPII atrakcji znalazły się m.in. warsztaty filozoficzne czy kaligraficzne, a także gra terenowa przygotowana przez Wydział Historii i Dziedzictwa Kulturowego.

Oprócz uczelni swoje stoiska na krakowskim rynku rozstawiły także instytucje (jak np. Międzynarodowe Centrum Kultury) i firmy. Szczegółowy program Festiwalu Nauki i Sztuki można znaleźć na: fnis.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama