Nowy numer 42/2019 Archiwum

Gdzie słyszysz śpiew, tam dobre serca mają przejdź do galerii

Tegoroczna majówka z chórami w Ludźmierzu była wyjątkowa. Kiedy chórzyści śpiewali w bazylice, na zewnątrz rozpętała się straszna ulewa i burza.

Witając chóry, przybyłe z daleka i z bliska, kustosz sanktuarium ks. Jerzy Filek przytoczył znany aforyzm Goethego: "Gdzie słyszysz śpiew - tam wejdź, tam dobre serca mają. Źli ludzie - wierzaj mi - ci nigdy nie śpiewają".

Kiedy już koncert się rozpoczął, najpierw śpiewającym towarzyszyły grzmoty wstrząsające murami świątyni, następnie rozpadały się deszcz, grad, woda płynęła rzeką wokół bazyliki. Wyglądało to dość groźnie. Interweniowała nawet OSP Ludźmierz.

Chórzyści zachwycali strojami, śpiewem i postawą rozmodlenia. Wyśpiewano wiele razy "Ave Maria" różnych kompozytorów. A chór z Ostrowca Świętokrzyskiego wychwalał swoją patronkę - Panią Saletyńską. Po śpiewach i uspokojeniu się nieco nieba nad bazyliką wszyscy zebrali się w Domu Pielgrzyma na wieczornej agapie. Wtedy dopiero rozległy się śpiewania biesiadne i wielochórowe. Zintegrowani chórzyści radowali się powracającą pogodą.

Majówka z chórami, zorganizowana przez ludźmierskie sanktuarium, odbyła się 27 maja z udziałem: chóru Kantylena z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika z Raby Wyżnej pod dyrekcją Marii Możdżeń-Wójcik, chóru Zew Gór z parafii św. Jana Chrzciciela z Łącka pod dyrekcją Marcina Wnęka, chóru parafialnego z parafii św. Małgorzaty z Trzciany pod dyrekcją Stanisława Grabowskiego, chóru Cantate Domino z diecezjalnego sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego pod dyrekcją Andrzeja Budzińskiego oraz chóru Magnificat z sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej Królowej Podhala pod dyrekcją Adama Rajskiego.

Jak zawsze, na ręce dyrygentów trafiły podziękowania i inne pamiątki z ludźmierskiego sanktuarium.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL