Nowy numer 42/2019 Archiwum

Milionowy gość w domu Jana Pawła II w Wadowicach

Szczęśliwą turystką okazała się pani Monika, która wraz z mężem przyjechała do Wadowic z Kórnika.

Milionowy gość przekroczył próg wadowickiego Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II 7 czerwca o 12.10. Na panią Monikę czekało kilka niespodzianek, które wręczył jej ks. dr Jacek Pietruszka, dyrektor muzeum.

Oprócz certyfikatu milionowego gościa i vouchera na bezpłatne zwiedzanie dla grupy, pani Monika otrzymała publikacje i pamiątki muzealne oraz prezenty przekazane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

W rozmowie na zakończenie wizyty w Wadowicach pani Monika powiedziała, że bycie milionowym zwiedzającym to nie tylko wielka radość i zaszczyt, ale też zobowiązanie, by od dziś być ambasadorem Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Wśród zwiedzających dom rodzinny Jana Pawła II przeważającą część - ponad 80 proc. - stanowią Polacy, jednak Muzeum jest też celem podróży wielu zagranicznych turystów.

Najwięcej przybywa ich z Włoch (ponad 5 proc. zwiedzających), Francji, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Słowacji oraz z Niemiec. W pierwszej dziesiątce znajdują się także goście z Brazylii, Austrii i Wielkiej Brytanii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL