Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ks. Jacek Stryczek zrezygnował

Krakowski duchowny zrezygnował dziś z funkcji prezesa Stowarzyszenia Wiosna, organizującego od wielu lat m.in. akcję dobroczynną "Szlachetna paczka".

Wczoraj na portalu Onet ukazał się tekst Janusza Schwertnera "Tutaj nie jestem księdzem. Jak się pracuje w Szlachetnej paczce", sugerujący, że prezes stosował w pracy metody mobbingu. Ks. Stryczek odrzuca zarzuty.

Dzisiaj wysłał do Walnego Zebrania Stowarzyszenia Wiosna jednozdaniowy list informujący o rezygnacji z funkcji prezesa. Fotokopie opublikowano na stronie Stowarzyszenia Wiosna na Facebooku wraz z oświadczeniem ks. Stryczka.

"Drodzy Państwo, SZLACHETNA PACZKA jest najważniejsza. Tworzyłem ją przez lata razem z Wami. Chciałbym, aby mogła się dalej rozwijać. Trwa kryzys. Jestem odpowiedzialnym liderem i uważam, że nie moja osoba, ale Paczka jest najważniejsza. W związku z tym, w dniu dzisiejszym składam rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Stowarzyszenia WIOSNA.
Równocześnie nie zgadzam się ze stawianymi mi zarzutami, a sam tekst uważam za jednostronny. Dzisiaj jednak wszyscy powinniśmy zrobić wszystko dla SZLACHETNEJ PACZKI" - napisał ks. Stryczek.

Czytaj także:

Prokuratura zajmie się sprawą ks. Jacka Stryczka

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • opinia
  22.09.2018 06:57
  Tego ich uczą w seminariach.
  doceń 1
 • czyżby
  22.09.2018 07:52
  Przyszła pora na zniszczenie Szlachetnej Paczki? Tak tylko pytam bo wiem, że są osoby które dla kasy są gotowe nawet kogoś oczernić i oskarżyć o najgorsze rzeczy.
  doceń 1
 • Gość Marek
  22.09.2018 11:43
  Są tu pomieszane 2 sprawy: firmy, prowadzącej działalność dobroczynną i kapłana, który jakimś trafem zbyt chyba się w tę działalność zaangażował. Chodzi o istotę powołania kapłańskiego. Kapłan najpierw służy Panu Bogu i sprawom dusz wiernych, ich zbawieniu. Nawet najlepsze paczki, czy najszlachetniejsze, tego nie zastąpią. Szkoda, że ucierpieli ludzie i to głęboko, ale z drugiej strony, jeśli to nie jest organizacja czysto kościelna, a więc służąca przede wszystkim sprawom duchowym, to lepiej, by nią kierował ktoś świecki.
  doceń 1
 • tomaszl
  22.09.2018 12:22
  Szczerze do tą rezygnacją ks. Jacek wiele stracił w moich oczach.

  Czasami trzeba stanąć do walki i walczyć. W tym wypadku o dzieło, które wielu pomogło, a wiadomo że rezygnacja ks. Jacka niestety bardzo utrudni działania Szlachetnej Paczki.

  To jest zresztą kolejny przykład jak łatwo jest pouczać z ambon innych, a jak trudno samemu zawalczyć przeciw światu.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL