Nowy numer 39/2023 Archiwum

Z metropolitą o państwie i Kościele

Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza diecezjan na październikowe "Dialogi" odnoszące się do tematu relacji między Kościołem a państwem.

Spotkanie pod hasłem "Stulecie niepodległości. Kościół a państwo. Relacje" rozpocznie się w czwartek, 18 października o godz. 20:15 w kościele MB Różańcowej (ul. Nowosądecka 41).

Na specjalnym filmie na kanale archidiecezji krakowskiej w serwisie YouTube, abp Jędraszewski zaznacza, że zaczyna się najbardziej natężony czas przeżywania obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Dlatego wspólnie będziemy się zastanawiać nad tym, jak powinny wyglądać relacje między państwem a Kościołem. Dwiema niezależnymi i autonomicznymi strukturami, które jednak powinny ze sobą współpracować dla wspólnego dobra - zapowiada, zachęcając do udziału w wydarzeniu metropolita.

"Dialogi z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim" to kontynuacja „Dialogów u św. Anny” z ubiegłego roku, które nawiązują do "Dialogów w Katedrze", prowadzonych z inicjatywy abp. Jędraszewskiego w Łodzi w Roku Wiary.

Pytania odnoszące się do tematu spotkania może nadesłać każdy. Odpowiedni formularz oraz informacje o czasie, miejscu i zagadnieniu kolejnych spotkań dostępne są na stronie www.dialogi.pl.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast