615 wystawców i 781 autorów z 20 krajów przyjechało do Krakowa na największą czytelniczą imprezę handlową. Wydawcy od 25 do 28 października prezentowali wiele ciekawych publikacji.
Obserwując tłumy gości targowych, szczególnie młodych, pogląd o zaniku czytelnictwa w Polsce można było uznać za przesadzony. – Odwiedziło nas kilkadziesiąt tysięcy osób – mówi Łukasz Dziedzic, rzecznik Targów Książki, których gościem honorowym była w tym roku Szwecja.
Goście wypatrywali zaś rozmaitych książek. – Szukamy czegoś o zwierzętach i podróżach. Zerknęliśmy jednak także na książki religijne – mówili Jakub Matuszkiewicz i Karol Miarka, chłopcy z Sułkowic.
W Salonie Wydawców Religijnych prezentowano wiele ciekawych wydawnictw, często nieszablonowych. – Ponieważ angielszczyzna staje się coraz popularniejsza jako język katolików na świecie, nasze wydawnictwo opublikowało podręcznik angielskiego pomocny w mówieniu i pisaniu o sprawach religijnych – powiedział Damian Klamka z archidiecezjalnego Wydawnictwa św. Stanisława BM. Wydawnictwo Esprit prezentowało z kolei książkę o. Tomasza Gałuszki OP „Odnowa w łasce. Teologia charyzmatów wg św. Tomasza z Akwinu. Jak dotknąć Boga i otrzymać charyzmaty”. – Pokazuje ona, że ruch charyzmatyczny nie jest wymysłem ostatnich lat – powiedział Krzysztof Gędłek, przedstawiciel wydawnictwa.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się opublikowana przez Międzynarodowe Centrum Kultury bogato ilustrowana księga „Tysiąc skarbów Krakowa” pod red. prof. Jacka Purchli.
Wyraź swoją opinię
napisz do redakcji:
gosc@gosc.plpodziel się