Nowy numer 37/2021 Archiwum

Będą walczyć o puchar abp. Jędraszewskiego

Już w najbliższą sobotę 3 listopada odbędzie się X Memoriał im. Grzegorza Wesołowskiego.

 Memoriał, w którym wezmą udział 43 drużyny siatkarskie z południowej Polski. Turniej w Piłce Siatkowej o Puchar abp. Marka Jędraszewskiego, rozpocznie się o godz. 8. Rozgrywki będą się odbywały halach w Piekielniku, Lipnicy Wielkiej, Załucznem i Jabłonce.

Rejestracja drużyn w dniu memoriału w Piekielniku, w salce katechetycznej w godz. 8:00 - 9:00. Msza święta o godz. 9:00 w tamtejszym kościele, po niej krótka modlitwa na cmentarzu przy grobie śp. Grzegorza. Oficjalne rozpoczęcie turnieju na poszczególnych halach sportowych o godz. 10:30. Rozgrywki przewidziane są do 18:00. Uroczysta gala na zakończenie turnieju odbędzie się o godz. 19:00 w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce, gdzie koncert da zespół KIWI.

Podczas memoriału w godz. 10:30-14:30 w Lipnicy Wielkiej odbędzie się zbiórka krwi. Trzeba ukończyć 18 lat i mieć ze sobą dowód osobisty. Oddanie krwi nic nie kosztuje, a może komuś uratować życie!

Dodatkowo w tym roku, jako kontynuacja ubiegłorocznej akcji Misie Ratownisie, zbierane będą nowe artykuły szkolne (kredki, malowanki, itp.) dla podopiecznych oddziału dziecięcego Szpitala Powiatowego w Nowym Targu. Rzeczy te można będzie zostawić w dniu turnieju na halach, gdzie rozgrywany będzie turniej.

Grzegorz Wesołowski był od 2005 r.  animator Grup Apostolskich Archidiecezji Krakowskiej .Człowiek o wielkim sercu, gorącym uśmiechu, pełen radości i apostolskiego zapału. Kochał życie i był jego świadkiem. Był zawsze uśmiechnięty i ten uśmiech oraz szalone pomysły sprawiały, że zjednywał sobie ludzi, którzy lgnęli do niego zapalani apostolskim entuzjazmem. Widział w swoim życiu cel i sens poświęcania się dla drugiego. Zmarł nagle podczas meczu siatkówki w dniu 04.11.2008 roku.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama