Nowy numer 45/2018 Archiwum

Już z Kubą w niebie wspominają...

– Dyrektor szkoły, w której uczył ks. Wojciech, pytał mnie, jak on to robi, że potrafi pociągnąć za sobą młodzież. Pociągał, bo był stanowczy, ale i niezwykle serdeczny dla drugiej osoby – wspomina ks. Adam Podbiera.

Ksiądz Adam jest proboszczem parafii św. Józefa Oblubieńca NMP na os. Kalinowym w Krakowie. To właśnie tam ks. Wojciech pracował przez ostatnich kilka lat, podejmując – z góralskim temperamentem – wiele obowiązków duszpasterskich. – Czego się nie dotknął, potrafił przekuć w sukces – zaznacza ks. Podbiera.

Tak było nie tylko z młodzieżą, ale również w pracy z dziennikarzami parafialnymi. Ksiądz Wojciech był bowiem redaktorem naczelnym gazetki „W Rodzinie Józefa”, a zespół pod jego kierownictwem był laureatem Archidiecezjalnego Konkursu Gazetek Parafialnych im. ks. prał. Tadeusza Juchasa, organizowanego przez naszą redakcję. „Jeśli temat będzie bardzo ciekawy, wszyscy chętnie się z nim zapoznają. Może dowiemy się, ile kilometrów na rowerze przemierza wikary i jakie ścieżki rowerowe poleca? Albo co lubi jadać proboszcz? A może sam dobrze gotuje i poda przepis na pyszną potrawę?” – mówił kilka lat temu ks. Wojciech.

Dostępne jest 21% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy