Nowy numer 38/2021 Archiwum

Kup bilet i zostań Ambasadorem Miłosierdzia

W ostatnią niedzielę roku 30 grudnia gwiazdy polskiej sceny muzycznej zaśpiewają w Krakowie najpiękniejsze kolędy. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na cele dobroczynne.

Publiczność usłyszy tradycyjne kolędy i pastorałki w nowych i oryginalnych aranżacjach, ale także utwory nieznane do tej pory w Polsce, na przykład pieśni bożonarodzeniowe z Armenii czy kompozycje arabskie oraz serbskie.

A wszystko w pięknych tłumaczeniach na język polski i w wykonaniu m.in. Grażyny Łobaszewskiej, Kamila Bednarka, Antoniny Krzysztoń, Dawida Kwiatkowskiego czy Mate.O. Towarzyszyć im będzie m.in. Atom String Quartet, fenomenalna Kapela Maliszów oraz bułgarsko-rumuńska orkiestra dęta Fanfara Moldova.

- To ważne, by przywracać zapominaną powoli tradycję śpiewania kolęd. Wydarzenie ma też charakter ewangelizacyjny. Potrzeba nam dziś być we wspólnocie i budować dobre relacje, a kiedy robić to lepiej niż w okresie po świętach Bożego Narodzenia, które powinny być rodzinne oraz pełne miłości i otwartości na Boga i drugiego człowieka? - mówi Adam Guzdek, pomysłodawca i producent koncertu.

Okazji, by okazać serce bliźniemu, na koncercie nie zabraknie. Po pierwsze - przy wejściu każdy widz otrzyma program wraz z opłatkiem, którym połamie się z innymi. Publiczność będzie pełnić także odpowiedzialną rolę wielkiego chóru. Ale - co najważniejsze - dochód z koncertu zostanie przekazany na wsparcie osób potrzebujących.

- Chcemy uwrażliwiać ludzi, że potrzebujący liczą na nich cały rok, a nie tylko od święta. By nigdy nie marnowali okazji, żeby wspomóc bliźniego. Stąd motto, które nam towarzyszy, brzmi: "Kup bilet - zostań Ambasadorem Miłosierdzia" - zachęca do udziału w koncercie A. Guzdek.

Wydarzenie rozpocznie się 30 grudnia o godz. 18 w Centrum Kongresowym ICE. Bilety można kupić w niektórych parafiach oraz na www.bilety24.pl i www.betlejemwpolsce.pl, gdzie podano również szczegółowe informacje o koncercie.

Koncert "Betlejem w Krakowie" to jeden z koncertów projektu "Betlejem w Polsce", w którego ramach podobne widowiska przygotowano w 12 innych miastach Polski, m.in. Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama