Nowy numer 37/2021 Archiwum

Komunikat archidiecezji krakowskiej w sprawie raportu Fundacji "Nie lękajcie się!"

W raporcie zostały przekazane nieprawdziwe i zmanipulowane informacje - twierdzi Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej.

Archidiecezja krakowska skomentowała raport, jaki Fundacja "Nie lękajcie się!" przekazała papieżowi Franciszkowi. Publikujemy jego pełną treść:

"W »Raporcie nt. naruszeń prawa świeckiego lub kanonicznego w działaniach polskich biskupów w kontekście księży sprawców przemocy seksualnej wobec dzieci i osób zależnych« z dnia 19 lutego 2019 roku zostały przekazane nieprawdziwe i zmanipulowane informacje.

Wszystkie wypowiedzi abp. Marka Jędraszewskiego jako metropolity krakowskiego są w całości możliwe do zweryfikowania w niemontowanych, nagrywanych w całości przez Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej filmach ze wszystkich wystąpień publicznych od początku objęcia przez niego archidiecezji krakowskiej, aż po dzień dzisiejszy. Wszystkie nagrania dostępne są na oficjalnym kanale YouTube archidiecezji krakowskiej.

Abp Marek Jędraszewski jako wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski jest w pełni zaangażowany w tworzenie mechanizmów prewencji i obrony ofiar wykorzystywania seksualnego przez niektórych kapłanów w polskim Kościele. Jako metropolita krakowski szczególną wagę przykłada do skrupulatnego, rzetelnego i sprawiedliwego rozeznawania ewentualnych przypadków oskarżeń o wykorzystywanie seksualne przez kapłanów. Na stronie internetowej archidiecezji polecił w kilku, najbardziej widocznych miejscach, również na stronie głównej, zamieścić wszelkie informacje na temat ochrony dzieci i młodzieży oraz kontakt do osób odpowiedzialnych w archidiecezji za pomoc ofiarom przemocy seksualnej, aby pomóc ewentualnym ofiarom i ich bliskim.

To właśnie w archidiecezji krakowskiej powstało, działa i rozwija się na rzecz całego Kościoła polskiego Centrum Ochrony Dzieci".

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama