Nowy numer 22/2020 Archiwum

Liderzy wspólnot charyzmatycznych z całego świata modlili się z mieszkańcami Krakowa przejdź do galerii

Uwielbienie, modlitwa wstawiennicza i świadectwa złożyły się na spotkanie „Od nowa: dla tych, którzy chcą w życiu czegoś więcej”, które w sobotni wieczór odbyło się w nowohuckim kościele św. Brata Alberta.

Było to zwieńczenie tygodniowego kursu LTC dla 150 liderów wspólnot charyzmatycznych z 11 krajów świata. Ich rekolekcje odbywały się w opactwie ojców benedyktynów w Tyńcu, które jest najstarszym klasztorem w Polsce, kolebką chrześcijaństwa na naszej ziemi.

Sobotnie uwielbienie odbyło się natomiast w największej krakowskiej parafii św. Brata Alberta w Nowej Hucie, czyli na osiedlu, które miało być "miastem bez Boga".

Był to czas radości, śpiewu i refleksji, a także indywidualnej posługi modlitewnej i sakramentu pojednania. Swoim świadectwem dzielili się ludzie, którzy doświadczyli odnowy i przełomu. Wielu z nich znajdowało się na dnie, ale na ich drodze stanął Bóg i dziś pomagają tysiącom ludzi spotkać się z Nim. Wśród takich osób jest Krzysztof Demczuk ze wspólnoty Metanoia, który opowiadał o tym, jak Bóg uwolnił go od nałogu narkotykowego.

Michelle Moran, znana w Polsce z rekolekcji przed ŚDM Michelle Moran, pracująca obecnie nad nowymi strukturami zrzeszającymi cały katolicki świat charyzmatyczny CHARIS, przekonywała zgromadzonych w świątyni, że ich obecność na spotkaniu nie jest przypadkowa, bo Bóg chce ich przemienić, ogarnąć swoją miłością i pocieszyć. Zachęcała do odwagi i wielkich pragnień. – Na pytanie: "Czego oczekujesz od Boga?" odpowiadam: "Wszystkiego!" – mówiła.

W spotkaniu uczestniczyły tłumy krakowian, liderzy wspólnot charyzmatycznych, przedstawiciele ICCRS, czyli Światowej Koordynacji Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, powołanej przy papieskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

- W kościele św. Brata Alberta zgromadziło się 2 tys. osób. Kilkaset z nich odnowiło swoją więź z Bogiem, a przynajmniej 200 po raz pierwszy podjęło decyzję o przyjęciu do swojego życia Jezusa - poinformował Karol Sobczyk ze wspólnoty Głos na Pustyni.

Wizją, która przyświeca Światowej Koordynacji Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, jest kształtowanie liderów z całego świata i przygotowanie ich do służenia Kościołowi przy użyciu charyzmatów. Chodzi także o to, by stworzyć ogólnoświatową wspólnotę mężczyzn i kobiet, dając im wspólne doświadczenie i zrozumienie tego, czym jest formacja liderów i służba Kościołowi, aby każdy z nich mógł służyć swoimi talentami i darami Ducha Świętego.

Organizatorem kursu dla liderów w Tyńcu oraz spotkania w Nowej Hucie jest Wspólnota Głos na Pustyni, która podjęła współpracę z Koordynacją Odnowy w Duchu Świętym, a także ze wspólnotami: Metanoia, Głos Pana, Diakonia Świętej Rodziny, Chefsiba, wspólnotą Dom w Ramionach Ojca, Wspólnotą Modlitewno-Ewangelizacyjną Abba oraz organizacją Fundacja 24/7.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • owieczka_
  25.02.2019 10:47
  O charyzmatykach krytycznie (ze strony Prawy.pl): Ks. Strzelczyk zwrócił uwagę, że w modlitwach o uzdrowienie stosuje się przeróżne manipulacje. Charyzmatycy wywołują efekt placebo polegający na tym, że wierni są przekonani, iż zostali uzdrowieni nawet jeśli tak się nie stało. Później kiedy odkrywają, że jednak nadal są chorzy, wspólnota obwinia ich o to, że zabrakło im wiary.

  Ks. Strzelczyk zwrócił uwagę na rzecz zdawałoby się oczywistą, o której nikt jednak nie mówi. W Kościele przyjęte są procedury sprawdzania, czy naprawdę dane zjawisko ma nadprzyrodzony charakter czy nie. Przy modlitwach o uzdrowienie przyjmuje się jednak bezkrytycznie wszystkie zapewnienia o tym, że cud miał miejsce.

  Ponadto w ruchach charyzmatycznych głosi się fałszywą demonologie, jakoby szatan odpowiadał za wszystkie choroby i ludzkie problemy.

  Ks. Strzelczyk zwrócił uwagę, że nie można przyjmować, że Bóg zawsze chce naszego zdrowia fizycznego i jednocześnie być katolikiem. Czasami wolą Boga jest byśmy nosili swój krzyż jak Zbawiciel.

  Poza tym Ksiądz zwrócił uwagę, że nigdy nie można sprowadzać modlitw o uzdrowienie do konkretnej techniki, którą promuje się w różnych ruchach charyzmatycznych.

  źródło: https://m.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,34755,polski-teolog-mocno-o-uzdrowieniach-w-czasie-modlitw-charyzmatycznych.html
  doceń 3
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama