Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Liderzy wspólnot charyzmatycznych z całego świata modlili się z mieszkańcami Krakowa przejdź do galerii

Uwielbienie, modlitwa wstawiennicza i świadectwa złożyły się na spotkanie „Od nowa: dla tych, którzy chcą w życiu czegoś więcej”, które w sobotni wieczór odbyło się w nowohuckim kościele św. Brata Alberta.

Było to zwieńczenie tygodniowego kursu LTC dla 150 liderów wspólnot charyzmatycznych z 11 krajów świata. Ich rekolekcje odbywały się w opactwie ojców benedyktynów w Tyńcu, które jest najstarszym klasztorem w Polsce, kolebką chrześcijaństwa na naszej ziemi.

Sobotnie uwielbienie odbyło się natomiast w największej krakowskiej parafii św. Brata Alberta w Nowej Hucie, czyli na osiedlu, które miało być "miastem bez Boga".

Był to czas radości, śpiewu i refleksji, a także indywidualnej posługi modlitewnej i sakramentu pojednania. Swoim świadectwem dzielili się ludzie, którzy doświadczyli odnowy i przełomu. Wielu z nich znajdowało się na dnie, ale na ich drodze stanął Bóg i dziś pomagają tysiącom ludzi spotkać się z Nim. Wśród takich osób jest Krzysztof Demczuk ze wspólnoty Metanoia, który opowiadał o tym, jak Bóg uwolnił go od nałogu narkotykowego.

Michelle Moran, znana w Polsce z rekolekcji przed ŚDM Michelle Moran, pracująca obecnie nad nowymi strukturami zrzeszającymi cały katolicki świat charyzmatyczny CHARIS, przekonywała zgromadzonych w świątyni, że ich obecność na spotkaniu nie jest przypadkowa, bo Bóg chce ich przemienić, ogarnąć swoją miłością i pocieszyć. Zachęcała do odwagi i wielkich pragnień. – Na pytanie: "Czego oczekujesz od Boga?" odpowiadam: "Wszystkiego!" – mówiła.

W spotkaniu uczestniczyły tłumy krakowian, liderzy wspólnot charyzmatycznych, przedstawiciele ICCRS, czyli Światowej Koordynacji Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, powołanej przy papieskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

- W kościele św. Brata Alberta zgromadziło się 2 tys. osób. Kilkaset z nich odnowiło swoją więź z Bogiem, a przynajmniej 200 po raz pierwszy podjęło decyzję o przyjęciu do swojego życia Jezusa - poinformował Karol Sobczyk ze wspólnoty Głos na Pustyni.

Wizją, która przyświeca Światowej Koordynacji Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, jest kształtowanie liderów z całego świata i przygotowanie ich do służenia Kościołowi przy użyciu charyzmatów. Chodzi także o to, by stworzyć ogólnoświatową wspólnotę mężczyzn i kobiet, dając im wspólne doświadczenie i zrozumienie tego, czym jest formacja liderów i służba Kościołowi, aby każdy z nich mógł służyć swoimi talentami i darami Ducha Świętego.

Organizatorem kursu dla liderów w Tyńcu oraz spotkania w Nowej Hucie jest Wspólnota Głos na Pustyni, która podjęła współpracę z Koordynacją Odnowy w Duchu Świętym, a także ze wspólnotami: Metanoia, Głos Pana, Diakonia Świętej Rodziny, Chefsiba, wspólnotą Dom w Ramionach Ojca, Wspólnotą Modlitewno-Ewangelizacyjną Abba oraz organizacją Fundacja 24/7.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy