Nowy numer 23/2020 Archiwum

Muzyczna Droga Krzyżowa w Krakowie

Utwory muzyki klasycznej będą stanowiły podstawę rozważań kolejnych stacji Drogi Krzyżowej.

Tegoroczna MDK odbędzie się 31 marca o godz. 20 w kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Krakowie (ul. Stelmachów 138).

- Usłyszymy m.in. utwory z oratorium Cesara Francka "Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu" czy tradycyjne polskie wielkopostne pieśni w aranżacji chóralnej - opowiada Kinga Mastalerz.

Jak mówi, na tegorocznej MDK wystąpi zespół Skalni, który na potrzeby tego wydarzenia specjalnie zaaranżował dwie tradycyjne pieśni góralskie. Po kilku edycjach nieobecności na MDK ponownie zabrzmi akordeon, tym razem w duecie ze skrzypcami.

- Ci, którzy są z nami od początku, pamiętają, jak ten instrument wspaniale rozbrzmiewa w wyjątkowym akustycznie wnętrzu kościoła przy ul. Stelmachów, zaprojektowanego przez Tomasza Koniora, autora m.in. projektu budynku NOSPR w Katowicach - podkreśla K. Mastalerz.

- Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane muzyką, zarówno klasyczną, jak i tradycyjną, które chcą w wyjątkowy sposób przeżyć to wielkopostne nabożeństwo - zachęca.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama