Nowy numer 23/2020 Archiwum

Obraz MB Kalwaryjskiej bez szaty wotywnej

W Wielkim Poście obraz w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej można oglądać bez ozdobnej sukienki.

Jak przypomina kustosz sanktuarium o. Konrad Cholewa OFM, Wielki Post jest okresem umartwienia i pokuty, czego zewnętrznym wyrazem jest brak kwiatów i dekoracji w kościołach. Właśnie dlatego ten czas uznano za dobry moment, by pokazać słynący łaskami obraz bez dodatkowych ozdób.

- W Kalwarii są cztery sukienki nakładane na cudowny obraz., które co jakiś czas zmieniamy. Chcieliśmy także dać możliwość wiernym zobaczenia wizerunku bez szaty wotywnej - mówi kustosz.

W czasie Wielkiego Postu w sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej codziennie odbywają się Drogi Krzyżowe (od poniedziałku do soboty po Mszy św. o  godz. 17, w niedziele - po Mszy św. o godz. 13). Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane są w niedziele po Mszy św. o 11.00.

Ponadto Msze św. z kazaniami oraz Gorzkie Żale odprawiane są w czwartki w Piwnicy u Kajfasza (godz. 6.30) oraz w piątki w kościele III Upadku Pana Jezusa (również 6.30).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama