GN 22/2020 Archiwum

Z Wawelu na Skałkę przejdzie Akademicka Droga Światła

Do uczestnictwa w niej zapraszamy wraz z Duszpasterstwem Akademickim Archidiecezji Krakowskiej.

Będzie to uroczysta i pełna ognia procesja ku czci Chrystusa Zmartwychwstałego według 14 stacji paschalnych zaczynających się na Zmartwychwstaniu i opowiadających o spotkaniach Jezusa z uczniami, aż do zesłania Ducha Świętego. W 2000 r. nabożeństwo to przekazał Kościołowi św. Jan Paweł II. - Będzie to również czas głębokiej refleksji i cudownej radości - zachęca do udziału w wydarzeniu ks. Dariusz Talik, duszpasterz akademicki naszej diecezji.

Jak zauważa, kibice zawsze świętują wygraną swojej drużyny, dlatego chrześcijanie mają świętować zwycięstwo swojego Zbawiciela, który pokonał śmierć i dał nam życie wieczne.

Akademicka Droga Światła rozpocznie się 8 maja o 20.30 na wawelskim wzgórzu, przed katedrą. Następnie procesja prowadzona przez abp. Marka Jędraszewskiego przejdzie ulicą Bernardyńską i Bulwarami Wiślanymi na Skałkę. Drogę rozświetlać będą pochodnie oraz zapalony paschał. Każdy powinien też nieść swoją świecę. Nabożeństwo zakończy się ok. godz. 22. Wszyscy uczestnicy są też zaproszeni na przygotowaną dla nich kolację.

W organizację ADŚ zaangażowane są różne duszpasterstwa akademickie Krakowa, a oprawę liturgiczno-muzyczną zapewni Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie "Beczka”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama