Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zapraszamy na 5. koncert "Gospel na Skałce"

Odbędzie się on w najbliższą niedzielę 26 maja o godz. 15 na dziedzińcu klasztoru oo. paulinów.

Kolejny już raz na jednej scenie wystąpią zjednoczone chóry gospel z Krakowa i różnych stron Małopolski: Camino, Dobra Energia, Chór Gospel Alwernia, Chór Gospel Mszana Dolna, DeocentriCity, Faceci w Czerni, GospelSenior, Gospel Voice, Grodzka Gospel, Joyful Voice, Kraków Gospel Choir, Mistral Gospel Choir, Młodzieżowy Chór Gospel, Saltrom Gospel Choir, Soul'n'Voices oraz Tarnowski Chór Gos.pl.

W niedzielne popołudnie stworzą one potężny zespół, który zaśpiewa na Bożą chwałę, zarazi publiczność radością płynącą z wiary i zaprezentuje owoc kilkutygodniowych przygotowań do koncertu. Bezpośrednim przygotowaniem do tego wydarzenia będą zaś trzydniowe warsztaty (Gospel City), które tym razem poprowadzą amerykańscy artyści Phillip Carter i Rhonda Adams, będący instruktorami, dyrygentami i solistami. Warsztaty odbędą się w ramach 24. Nowohuckiej Wiosny Muzycznej, organizowanej przez Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida.

Phillip Carter urodził się w Maryland w USA. Jest wokalistą, kompozytorem, dyrygentem, producentem i instruktorem w jednej osobie. Naukę gry na instrumentach klawiszowych rozpoczął... w wieku 18 miesięcy, a w roli dyrygenta zadebiutował, mając 9 lat. Aktualnie jest dyrygentem Georgetown University Choir, służy jako konsultant w 4 kościołach w Washington DC. Pracuje również z młodzieżą jako nauczyciel muzyki i mówca motywacyjny. W 2016 r. w Suwałkach nagrał pierwszy międzynarodowy album z towarzyszeniem orkiestry i chóru.

Rhonda L. Adams urodziła się i wychowała w Stanach Zjednoczonych. W 2010 r. wraz z rodziną zamieszkała w Polsce, gdzie wraz z mężem założyła Fundację "Źródło Życia". Od 2012 r. śpiewa i dyryguje chórem Kraków Gospel Choir. Rhonda śpiewa gospel od 6. roku życia.

Koncert "Gospel na Skałce" organizuje Stowarzyszenie "Gospel" w Krakowie, a projekt jest współfinansowany przez miasto.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama