Nowy numer 22/2020 Archiwum

Ks. Dariusz Talik zaprasza na czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego

Organizuje je Duszpasterstwo Akademickie działające przy krakowskiej kolegiacie św. Anny.

- Zapraszam na herbatę! - mówi ks. Dariusz Talik, duszpasterz akademicki Krakowa. I dodaje: - Tak naprawdę to zaproszenie w głównej mierze na wodę… Bo to ona stanowi ogromną część tego napoju. Nie da się napić herbaty bez wody. Tak przedstawiam wam Ducha Świętego. On jest wodą, tak o Nim powiedział Jezus - tłumaczy.

Przekonuje też, że gdy zapraszamy kogoś na herbatę, prawie w ogóle nie mówimy o wodzie i nie zauważamy jej. - Duch to woda życia, bez której cóż jest wśród stworzenia? Jeno cierń i nędze, jak śpiewamy w Hymnie do Ducha Świętego. Niesamowicie pokorna jest woda, niesamowicie pokorny jest Duch Święty. A jak nauczał Jezus, "Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza" - przypomina ks. Talik zapraszając wszystkich spragnionych tej żywej wody do udziału w Czuwaniu Zesłania Ducha Świętego, które odbędzie się w sobotę 8 czerwca w kolegiacie akademickiej św. Anny.

O godz. 19.30 odprawiona zostanie Msza św., a po niej zaplanowano czuwanie, na które składać się będą: modlitwa o Dary Ducha Świętego, świadectwa, konferencja, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa wstawiennicza. Wszystko zakończy się ok. godz. 24 wspólną uroczystą kolacją. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama