GN 25/2019 Archiwum

Tak widzimy świat

Istnieją już 15 lat i wystawili aż 1300 spektakli. W przyszłym roku TVP wyemituje ich pionierski projekt – serial z udziałem aktorów niewidzących i niedowidzących.

Zdjęcia do „Pasjonatów” ruszą 2 lipca, a artyści wyszkoleni przez Artura Dziurmana, reżysera, aktora telewizyjnego i filmowego, wystąpią w nim u boku zawodowców: Adrianny Biedrzyńskiej, Katarzyny Jamróz, Tadeusza Huka, Leszka Piskorza, Justyny Sieńczyłło, Aldony Jankowskiej, Doroty Pomykały i Andrzeja Zaborskiego.

Marzenie o scenie

Na casting, który odbył się pod koniec maja, z całej Polski przyjechało ok. 30 osób, które chciały dołączyć do krakowskiej grupy ITAN. – Wszyscy zostaną zaproszeni na plan – zapewnia A. Dziurman, który od 2004 roku stara się przekonać zarówno władze Krakowa, jak i te na wyższym szczeblu, że teatr tworzony przez artystów z dysfunkcją wzroku ma sens.

Dostępne jest 15% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL