Nowy numer 29/2019 Archiwum

Z marzeń i z bajki

Miał się odbyć tylko raz, by ożywić krakowskie zabytki, gdy w roku 2000 Kraków był Europejską Stolicą Kultury. Trwa do dziś i jest największym tego typu wydarzeniem na świecie.

Onarodzinach Festiwalu Tańców Dworskich „Cracovia Danza” zdecydował ciąg przypadków. Najpierw z Francji wróciła Romana Agnel, która przywiozła stamtąd niemały bagaż doświadczeń. Chciała zaszczepić je na gruncie krakowskim, bo przecież w królewskim mieście, podobnie jak we Francji, zabytków nie brakowało. Z tą tylko różnicą, że nad Loarą już wtedy tętniły one życiem, a u nas nikt nie miał pomysłu, jak to zrobić. Ona miała.

Dostępne jest 9% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL