Nowy numer 47/2020 Archiwum

Zapraszamy na VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Czcicieli Bożego Miłosierdzia

W najbliższą niedzielę, 18 sierpnia, krakowskie Łagiewniki wypełnią się pielgrzymami z całej Polski i nie tylko.

Jak zauważa nowy kustosz sanktuarium Bożego Miłosierdzia, ks. Zbigniew Bielas, ta pielgrzymka to jest nasze dziękczynienie za dar konsekracji bazyliki, która miała miejsce 17 sierpnia 2002 roku. - Będziemy również dziękować za to, że 17 lat temu zawierzyliśmy świat Bożemu Miłosierdziu - mówi ks. Bielas.

Co więcej, tegoroczna Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia wpisuje się w obchody 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski.

- Słowami, które będą nam towarzyszyły tego dnia, jest fragment z Dzienniczka św. Siostry Faustyny, które Jan Paweł II wypowiedział, żegnając się z pielgrzymami na krakowskich Balicach: "Ojczyzno moja kochana, Polsko (…) Bóg Cię wywyższa i wyszczególnia, ale umiej być wdzięczna" - dodał kustosz.

Tego dnia Msze św. w Bazylice odprawiane będą o 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 15.20 oraz 18.00. O 10.30 Eucharystii przewodniczyć będzie bp. Jan Zając, natomiast o 15.20 Mszę św. celebrować będzie były kustosz sanktuarium, ks. Franciszek Ślusarczyk.

- Kościół potrzebuje ogromnej modlitwy. Naszą odpowiedzią na to, co dzieje się w Polsce, zawsze musi być modlitwa. Czytając słowa aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu widzę, jak bardzo są one aktualne w dzisiejszych czasach - zaznacza ks. Zygmunt Kosowski, prezes Fundacji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

W niedzielę, w auli św. Jana Pawła II, pielgrzymi będą mogli również obejrzeć rodzinne filmy, przygotowane specjalnie na ten dzień. O 10.00 i o 16.30 wyświetlony zostanie film "Z miłości do Joey", o 12.00 - "Największy Dar", a o 14.00 zobaczymy obraz "Mam Przyjaciół w Niebie".

"Proszę Was wszystkich przybywających do krakowskich Łagiewnik, byście byli świadkami miłosierdzia" - napisał w liście do kustosza sanktuariom abp. Marek Jędraszewski. - Niech ta pielgrzymka da nam wszystkim poczucie bycia we wspólnocie - zachęca do udziału ks. Zbigniew Bielas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama