Nowy numer 33/2019 Archiwum

W Krakowie 15 sierpnia zaśpiewa Nina Nowak

Koncert "Muzyka Klasztorna. Najpiękniejsze arie, pieśni i chorały wielkich Mistrzów" odbędzie się w bazylice św. Floriana w ramach Nocy Cracovia Sacra. Początek o 20.45.

W programie znalazły się utwory G.F. Händla, F. Schuberta, C. Francka, J. Petersona, G. Rossiniego, J.B. Pergolesiego i T. Albinioniego.

Nina Nowak specjalizuje się w muzyce symfonicznej - od klasyki do muzyki rozrywkowej, poprzez operetkę, musical, muzykę filmową - oraz w muzyce sakralnej. Występuje ze znanymi orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą.

W Krakowie 15 sierpnia zaśpiewa Nina Nowak   Na koncert zapraszają prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Materiały prasowe

Od 2004 r. współpracuje z Krzysztofem Pendereckim. Wystąpiła w jego "Te Deum", "Requiem", "Credo" oraz "Siedmiu bramach Jerozolimy" z okazji 70. urodzin kompozytora. W sierpniu 2014 r. wystąpiła u boku Andrei Bocellego.

Występowała w Watykanie, na gali UEFA w 2012 r., Światowych Dniach Młodzieży, galach pokojowych w Jordanii i Izraelu.

W 2017 r. ONZ i Brytyjski Czerwony Krzyż wyróżniły ją nagrodą specjalną za charytatywną działalność na rzecz głodujących dzieci z Afryki i Azji, za wsparcie budowy szpitali na terenach objętych wojną oraz za działalność na rzecz pokoju na Bliskim Wschodzie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL