Nowy numer 22/2020 Archiwum

Ojcowie pijarzy proszą o modlitwę w intencji kleryka rannego w wypadku w Świniarsku

Chodzi o kleryka Tomasza Świtałę. Przeszedł skomplikowaną operację, jego stan jest ciężki.

O zdrowie dla niego modlą się też jego krakowscy przyjaciele, bowiem przez rok pracował - w ramach praktyk - w świetlicy prowadzonej przez ojców pijarów w Centrum Kultury "Calasanz". Jego kierowniczką była wtedy Iga Stolar-Łypczak.

- Tomek to kapitalny chłopak, na którego zawsze można było liczyć. Gdy miałam z nim dyżur, wiedziałam, że wszystko będzie w porządku. Sumienny, oddany temu, co robi i całej pijarskiej misji. Uśmiechnięty, lubiany... Mogę z ręką na sercu powiedzieć, że to jeden z lepszych ludzi, jakich znam - opowiada I. Stolar-Łypczak.

Po wypadku przeszedł skomplikowaną, wielogodzinną operację w jednym z krakowskich szpitali. Jego stan jest ciężki.

Przypomnijmy. Wczoraj w wypadku w Świniarsku pod Nowym Sączem doszło do czołowego zderzenia autobusu z samochodem ciężarowym. W wypadku brał udział również samochód osobowy. Ranne zostały co najmniej 33 osoby, w tym 20 dzieci. Zginęła 1 osoba. Poszkodowani trafili do 5 małopolskich szpitali: w Nowym Sączu, Brzesku, Krakowie, Gorlicach i Tarnowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama