Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zapraszamy do udziału w 27. Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej

Odbędzie się ona już w najbliższą niedzielę 8 września w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Pielgrzymka, której w tym roku towarzyszyć będzie hasło: "Oblubieniec jest z wami" (zaczerpnięte z napisanego 25 lat temu "Listu do rodzin" św. Jana Pawła II), tradycyjnie rozpocznie się o godz. 9 Drogą Krzyżową przy stacji "U Piłata". Przy wejściu na dróżki będzie można kupić książeczki z rozważaniami oraz woreczki z ziarnem, które po Mszy św. zostanie pobłogosławione.

Następnie, o godz. 11, Mszy św. przy ołtarzu polowym w intencji rodzin i małżeństw naszej archidiecezji będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski.

- Wszystkich serdecznie zapraszam 8 września, w święto Narodzenia Matki Bożej, by spotkać się w Kalwarii Zebrzydowskiej i modlić się za nasze rodziny, za małżeństwa oraz prosić o błogosławieństwo Boże dla nich. Trzeba też prosić, by byli oni świadkami tego, co znaczy być małżeństwem i rodziną zgodnie z Bożymi zamiarami w czasie, który ani dla małżeństw, ani dla rodzin nie jest korzystny, ze względu na sytuację współczesnej kultury. Ale dla Boga jest zawsze czasem błogosławionym - zachęca do udziału w wydarzeniu metropolita krakowski.

Do uczestnictwa w pielgrzymce zaproszone są nie tylko rodziny, ale także osoby samotne, siostry zakonne oraz kapłani. Ci, którzy z racji wieku albo przez chorobę nie mogą przyjechać do Kalwarii, mogą łączyć się duchowo z pątnikami dzięki transmisji online, realizowanej na stronie internetowej Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama