Nowy numer 22/2020 Archiwum

Pobiegnij ulicami, którymi przechadzał się Karol Wojtyła

Już za tydzień, 21 września, w Wadowicach odbędzie się III Bieg Dobroczynny "Veritatis Splendor".

To wyjątkowe wydarzenie, którego trasa prowadzi ulicami rodzinnego miasta papieża Jana Pawła II, a każde zgłoszenie to cegiełka na cele charytatywne - zachęcają do udziału organizatorzy.

Całkowity dochód z biegu zostanie przekazany Papieskiemu Stowarzyszeniu "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" na pomoc dzieciom z Aleppo.

W biegu głównym na 5 km może wziąć udział każdy, kto skończył 16 lat. Dla młodszych biegaczy (w wieku 3-7 lat), na dystansie 200 m, przygotowano natomiast Bieg Lolka.

Bieg jest częścią Nagrody Województwa Małopolskiego im. Jana Pawła II "Veritatis Splendor", a jego organizatorami - Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Stowarzyszenie "Pro-Run Wrocław".

Warto dodać, że wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy, w którym znajdą się pamiątkowy medal, koszulka oraz posiłek regeneracyjny. Nie zabraknie również słynnej wadowickiej kremówki.

Regulamin oraz informacje dotyczące zapisów można znaleźć na www.biegdobroczynnosci.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama